Новини » Київ Читать эту новость на русском

Київські активісти погрожують пікетом через забудову на Андріївському узвозі

ZIK

У Києві місцеві активісти виступають проти зведення готелю на Андріївському узвозі. Вони переконані: роботи проводять незаконно, до того ж це руйнує навколишні будинки.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Київські активісти переконують: у центрі столиці на Андріївському узвозі йде незаконне будівництво. Мовляв, ще у 2006 році приватне підприємство орендувало там землю під зведення готелю із підвищеною поверховістю. Це попри те, що територія входить до охоронної зони ЮНЕСКО.

«Має бути не більш 12 метрів. Та за проектом їх уже понад 29. Тобто, це перевищення у два рази», – каже громадський активіст Віталій Білецький.

До того ж, активісти переконані: будівництвом уже знищили частину Замкової гори, яка мала б охоронятись законом. Однак, схоже, замовникам і забудовникам байдуже на численні судові процеси, приписи та призупинення будівництва. Адже роботи не припиняються.

«Там ще й баштовий кран не того типу, який був у затвердженій документації. Коли він крутиться, його стріла опиняється буквально над вікнами житлових будинків», – обурюються активісти.

Та й у музеї Булгакова, який розташований неподалік будмайданчика, побоюються: приміщення в один момент може просто завалитися, наче картковий будинок. До слова, будівлю звели ще у ХІХ столітті.

«Я бачу, що наче ще з минулого року на тріщинках видні зміни», – каже працівник музею Анатолій Кончаковський, демонструючи минулорічні «маяки» на стіні.

Усі будівельні роботи проводять начебто за погодженням із Міністерством культури. Хоча там переконують: нещодавно дозволили лише звести підпірну стіну – для того, щоб Замкова гора не посунулась.

«Цей дозвіл не дає права саме на проведення будівельної діяльності», – зауважують у міністерстві.

Та, за словами активістів, насправді ж Мінкульт ошукали, адже захисні конструкції на Замковій горі уже є. Ба більше, захисники історичної спадщини переконані: у цій історії не минулося і без самозахоплення. Мовляв, дивним чином по той бік паркана опинилося ще й 10 соток комунальної землі.

У свою чергу столичні посадовці обіцяли уже найближчим часом з’ясувати ситуацію із огорожею.

«До кінця тижня буде доручення на демонтаж. Щодо точної дати проведення робіт маю ще уточнити, адже є першочергові роботи», – каже заступник голови департаменту міського благоустрою Тарас Панчій.

У четвер зведення готелю планують обговорити на засіданні Київради. А вже завтра, 11 квітня, біля скандальної забудови кияни обіцяють влаштувати пікет.

Loading...