Новини » Світ 6 квітня, 2018, 18:30
Єврокомісія допоможе Україні в переговорах із Газпромом

Єврокомісія пообіцяла допомогти у переговорах із російським «Газпромом» після закінчення терміну дії контракту на транзит газу.

Про це під час конференції в Києві заявив генеральний директор Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі, повідомляє «Український тиждень».

«Ми будемо допомагати Україні у виконанні рішень Стокгольмського арбітражу. Також будемо допомагати Україні при проведенні переговорів щодо транзиту після завершення контракту між Нафтогазом і Газпромом, – заявив Рісторі.

Директор також додав, що обом сторонам важливо дотримуватись рішень суду і виконувати їх, у тому числі і в частині поставок газу, який законтрактований.

«Ми будемо підтримувати зусилля України щодо проведення переговорів, зокрема, можливо, в тристоронньому форматі після закінчення дії транзитного контракту в 2020 році. Ми будемо використовувати всі доступні дипломатичні канали для того, щоб допомагати Україні», - пообіцяв Рісторі.

Він також відзначив, що транзит дуже важливий для України як джерело надходження доходів, а для Євросоюзу має велике значення для диверсифікації шляхів надходження газу в Європу.

Нагадаємо, 28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобовязав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов’язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому «Нафтогаз України» уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG («Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo»). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол «Германовичи», який з’єднує українську та польську газотранспортні системи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 19:37 :15