Новини » Економіка 6 квітня, 2018, 13:59
Видобуток газу в Україні падає четвертий місяць поспіль
Бурова установка. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Бурова установка. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Четвертий місяць поспіль видобувні компанії демонструють зниження середньодобового видобутку природного газу. За підсумками I кварталу вперше з 2015 р сумарне виробництво газу в Україні знизилося на 0,7%, по відношенню до I кварталу 2017 року.

Про це свідчать оперативні дані ПАТ «Укртрансгаз», яке публікує щоденну статистику надходження газу видобувних компаній в ГТС, – пише enkorr.

Зниження середньодобового видобутку демонструють як приватні компанії (сумарний результат по всіх компаніях), так і державні ПАТ «Укргазвидобування» і «Укрнафта». За підсумками I кварталу «Укргазвидобування», за даними оператора ГТС, збільшила видобуток на 1,8% (+67,7 млн ​​куб. м), «Укрнафта» – знизила на 16% (-49,9 млн куб.м), приватні компанії – знизили на 4,8% (-54,7 млн ​​куб. м).

«Газодобувний сектор є капіталомістким і має довгий інвестиційний ланцюжок. На сьогоднішній день ринок ще відходить, і ми пожинаємо плоди нераціональної політики минулих років. У нас є всі передумови вважати, що тренд буде змінюватися в кращий бік», – зазначає виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній Роман Опімах.

За його словами, стимулююча фіскальна система була введена з січня цього року, в квітні вступили в силу норми про спрощення дозвільної системи для буріння свердловин. «За опитуваннями сервісних компаній, попит на їхні послуги з буріння в цьому році – рекордний і зростання перевищить як мінімум 35%. Результати ми побачимо вже скоро. Цього року хочемо вийти на рекордний показник зростання видобутку в 7%», – вважає Р.Опімах.

Нагадаємо, раніше низка компаній нарікала на відсутність аукціонів на нові нафтогазові площі, які не проводяться більше півтора року. Ще одним стримуючим фактором ринок вважає вимоги щодо проведення оцінки впливу на навколишнє середовище. Сьогодні ця процедура потрібна як на продовження дії спецдозволу, так і на закладання кожної нової свердловини. За оцінками Асоціації видобувний компаній, з громадськими слуханнями ця процедура займає більше 6 місяців.

Нагадаємо, видобуток природного газу в Україні у 2017 р збільшилася на 4% (на 804,3 млн куб. м) у порівнянні з 2016 р – до 20,79 млрд куб. м.

У тому числі ПАТ «Укргазвидобування» збільшило видобуток газу на 4,4% (на 640,7 млн ​​куб. м) – до 15,24 млрд куб. м, ПАТ «Укрнафта» скоротило на 15,1% (на 196,2 млн куб. м) – до 1,10 млрд куб. м. Інші працюючі в країні нафтогазовидобувні компанії в минулому році наростили видобуток газу на 8,6% (на 351 млн куб. м) у порівнянні з 2016 роком – до 4,43 млрд куб. м.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 14:04 :53