Новини » Світ 6 квітня, 2018, 1:45
США звинуватили Росію у використанні Радбезу для власних політичних цілей

Скликання Росією засідання РБ ООН по ситуації в Солсбері з метою відведення уваги від справжньої причини та виконавців застосування хімзброї на британській території є нічим іншим як використання Радбезу для власних політичних цілей.

Про це заявила під час засідання РБ ООН у четвер офіційний представник делегації США при ООН, – повідомляє Укрінформ.

«Це ще одна спроба Росії використати Раду Безпеки для політичних цілей. Це спроба створити сумніви щодо атаки в Солсбері», – заявила американський дипломат.

У цьому зв’язку вона звернула увагу на використання російським постпредом під час виступу в Радбезі термінів «колективний психоз», «пропагандистська війна», а також порівняння ЗМІ з психотропними речовинами для маніпуляцій у суспільстві.

Вона нагадала, що від застосування хімічної зброї в Солсбері постраждали сотні мирних громадян у Британії. «Особливо обурює той факт, що постійний член Ради Безпеки брав участь у цьому», – підкреслила американський дипломат.

«Ми заявляли раніше і повторюємо, що Росія відповідальна за цей напад з використанням хімічної зброї на британській території. Вона або цілеспрямовано застосувала цю речовину, або не заявила про запаси цієї хімічної сполуки», – наголосила представник США.

Водночас, вона висловила підтримку незалежному аналізу ОЗХЗ та розслідуванню британських правоохоронних структур. «Ми вважаємо, що причетні до атаки повинні бути притягнуті до відповідальності», – заявила дипломат.

Представник американської делегації також назвала «сміхотворними» заяви постійного представника Росії про те, що хімзброю в Солсбері могли застосувати зарубіжні спецсулжби, зокрема, США або Великої Британії.

«Якщо ми не змінимо зараз підходу до хімічної зброї, то ми швидко наблизимося до більш небезпечної реальності для нас усіх», – наголосила представник США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 02:56 :43