live
Новини » Світ 448

Племінниця Скрипаля в Росії: «Мені страшно, жахливо страшно»

YULIA SKRIPAL/FACEBOOK

Поліція Лондона у четвер опублікувала першу заяву Юлії Скрипаль, яку знайшли без свідомості в британському місті Солсбері разом з її батьком – колишнім офіцером ГРУ Скрипалем Сергієм.

Російське телебачення в четвер розповсюдило аудіозапис розмови Юлії Скрипаль з племінницею Сергія Скрипаля Вікторією. У четвер ввечері в розмові з ВВС Вікторія підтвердила, що впізнала свою родичку за голосом.

«Я не сумніваюся в тому, що це була Юлія», – сказала Вікторія Скрипаль у телефонній розмові з кореспондентом ВВС Габріелем Гейтхаусом.

У своїй заяві Юлія Скрипаль дякує людям, які знайшли її разом з батьком у Солсбері і прийшли їм на допомогу, а також персоналу лікарні, в якій вона перебуває. Ніяких подробиць ні про свій стан, ні про стан батька вона не наводить.

Поширення заяв людей, що проходять як потерпілі у кримінальній справі, для британської поліції – звичайна практика. Раніше в четвер російський телеканал опублікував аудіозапис телефонної розмови, яка, як він стверджує, відбувся між Юлією Скрипаль та її двоюрідною сестрою Вікторією Скрипаль, яка перебуває в Росії. На записі, що з’явився в ефірі російського державного телеканалу «Росія 1», голос, який, імовірно, належить Юлії Скрипаль, повідомляє, що стан її здоров’я покращився і вона сподівається скоро виписатися з лікарні.

У четвер кореспондент ВВС Габріель Гейтхаус зв’язався по телефону з племінницею Сергія Скрипаля, щоб обговорити з нею опублікований запис. У розмові Вікторія Скрипаль сказала, що говорила саме з Юлією, а також пояснила, чому записала розмову і передала запис ЗМІ. Стенограма розмови наводиться нижче.
 

ВВС: За голосом, ви впевнені, що це дійсно була Юлія?

Вікторія Скрипаль: Так, це Юля, я навіть не сумніваюся в цьому, що це Юля.

ВВС: Сто відсотків?

Вікторія Скрипаль: Сто відсотків.

ВВС: Яка була ваша реакція?

Вікторія Скрипаль: Реакцію ви самі чули: ви знаєте, що я не вірю своїм вухам. А потім – зовні спокійно, а всередині таке... Ну як сказати, закоханість, почуття закоханості таке.

ВВС: Судячи з її голосу, яке у вас виникло враження про її здоров’я – психологічне, фізичне?

Вікторія Скрипаль: Психологічно не знаю, нічого не можу сказати. Але говорила вона – у своїй звичайній тональності.

ВВС: Мені цікаво, як вийшло, що ви це записали.

Вікторія Скрипаль: Я розповідала вже все: моя робота пов’язана з фінансами, і є деякі товариші, які хочуть потім щось пред’явити. І ось, щоб товариші не пред’являли, у мене стоїть ця програма для запису всіх моїх телефонних розмов.

ВВС: Чому ви вирішили передати запис ЗМІ?

Вікторія Скрипаль: Тому що, щоб було видно, що не тільки... Ну ось Британія, вона йде на контакт, вона показує запис... Не для того, щоб сказати, що ось там це... А то ось все, процес йде, що Юля прийшла в себе... ось з цих цілей.

ВВС: Говорять, що йде інформаційна війна. У вас немає відчуття, що вас використовують в такій інформаційній війні?

Вікторія Скрипаль: Ви думаєте, я не переживаю? Я дуже переживаю. Я дуже переживаю. Мені страшно, жахливо страшно. Те, що пишуть? Я не можу всім заткнути рот. Не можу....

ВВС: Вікторія, почекайте секундочку. Можна запитати – чи відчуваєте ви тиск з якихось сторін, щоб щось сказати чи не сказати?

Вікторія Скрипаль: Ви знаєте, може, як такого тиску немає, але навідні запитання, вони є.

ВВС: В сенсі?

Вікторія Скрипаль: Ну, запитують мене так, в такому контексті, щоб я відповіла так, як треба, а не так, як я хочу.


Нагадаємо, Сергій і Юлія Скрипаль були отруєні в британському місті Солсбері 4 березня. Британська влада вважає, що проти них могли застосувати нервово-паралітичну речовину класу «Новачок», а за нападом з високою ймовірністю стоїть Росія. Москва відкидає всі звинувачення.

У кінці березня в інтерв’ю Бі-бі-сі Вікторія Скрипаль розповіла, що вона хоче поїхати до Великобританії, щоб відвідати своїх отруєних родичів. Для цього вона на початку цього тижня подала документи на британську візу.

Однак на аудіозаписі розмови чутно, як співрозмовниця просить Вікторію не приїжджати, тому що «тут зараз ситуація така». «Краще потім розберемося. Все добре, а там вже буде видно», – говорить вона.

Loading...
Loading...
Loading...