Новини » Львів 6 квітня, 2018, 13:08
Нові правила проїзду в електротранспорті: квиток у водія буде дорожчим, аніж в кіоску

Виконавчий комітет Львівської міськради сьогодні, 6 квітня, затвердив нові правила користування електротранспортом. Документ, здебільшого, дублює попередній, але містить і деякі нововведення. Серед них – вища вартість квитка у водія, аніж у кіоску.

Як розповів Ігор Собенко, заступник начальника управління транспорту ЛМР, наприкінці 2017 року перестали діяти правила користування трамваями та тролейбусами, затверджені ще у 2006 році, тож тепер органи місцевого самоврядування повинні самостійно затвердити власні.

Правила, які сьогодні погодив виконком, здебільшого дублюють попередні, втім містять і кілька нововведень. Зокрема, квиток у водія коштуватиме дорожче, аніж придбаний у кіоску.

Нові правила запроваджують такі тарифні плани на проїзд:

  • «разова поїздка» – тариф, який застосовується лише в одному транспортному засобі і надає можливість однієї поїздки до кінцевого пункту маршруту в одному напрямку; тариф разової поїздки відповідає базовому тарифу;
  • «разова поїздка у водія» – застосовується при купівлі паперового квитка у водія; при цьому квиток, придбаний у водія, буде дорожчим, ніж придбаний у кіоску на зупинці;
  • «місячний абонемент» – тариф, якій дає право на необмежену кількість поїздок протягом 30 діб від дати покупки;
  • «квиток у контролера» – нововведення, що застосовується контролерами в разі виявлення факту безоплатного проїзду; такий квиток буде дорожчим за разовий;
  • «короткостроковий абонемент» – тариф (тарифи), які дають право на необмежену кількість поїздок протягом короткострокового періоду, як правило від однієї доби до п’яти діб;
  • «пільговий тариф» – тариф для пасажирів, які мають право на пільгу під час користування міським електротранспортом; передбачає наявність у пасажира додатково документа, що надає право на пільгу.

Оплатити за проїзд можна через смартфон, банківською карткою, а в перспективі – за допомогою допомогою електронного квитка.

«Пасажир, увійшовши у салон рухомого складу, зобов’язаний негайно оплатити проїзд (завалідувати проїзний документ) з використанням того обладнання оплати проїзду (валідації), яке встановлено у цьому транспортному засобі. Відсутність або часткова несправність певних засобів оплати проїзду (валідації) не є підставою для безоплатного проїзду. У разі несправності всіх засобів оплати проїзду (валідації) пасажир має право на безкоштовний проїзд у цьому транспортному засобі.

У разі неможливості транспортного засобу продовжити рух по маршруту внаслідок несправності транспортного засобу, що призвело до неможливості пасажиру завершити проїзд до пункту призначення, такий пасажир пересідає на інший транспортний засіб перевізника та продовжує свою подорож. Валідація квитка у новому транспортному засобі при цьому не здійснюється», – йдеться у правилах.

Документ також передбачає, що контроль у електротранспорті можуть здійснювати не лише контролери, а й водій, а також юрособа, яка в договірному порядку надає перевізнику послуги з контролю оплати проїзду.

Нові правила почнуть діяти за місяць після їх офіційної публікації.

Нагадаємо, ЛКП «Львівелектротранс» має намір підвищити вартість проїзду до 5 грн за повний квиток і 2,5 грн – за пільговий. При тому, що нинішня ціна тролейбусних і трамвайних квитків (3 грн повна квиток і 1,5 грн пільговий) почала діяти з 1 вересня 2017 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 02:20 :30