Новини » Світ Читать эту новость на русском

«Новачок» для отруєння Скрипалів виготовлений у Саратовській області, – ЗМІ

Російська військова дослідницька база Шихани у Саратовській області. Фото: thetimes.co.uk/Google

Британська розвідка вважає, що нервово-паралітична речовина «Новачок», якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів, була виготовлена на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на The Times.

Британська розвідка провела брифінг для представників країн-союзників, щоб переконати лідерів у тому, що за спробою вбивства стоїть Москва, а «Новачок» виготовили на об’єкті Шихани у Саратовській області. Саме за результатами цього брифінгу країни вирішили вислати більше 150 російських дипломатів.

За даними британської розвідки, на об’єкті в Шиханах в останнє десятиліття проводилися випробування з метою визначити, чи ефективний «Новачок» для скоєння вбивства за кордоном.

Як стверджує The Times, запаси, виявлені в Шиханах, були набагато меншими, ніж ті, що могли бути використані в якості зброї на полі бою, а це в свою чергу нібито передбачає їх застосування для точкових атак.

«Розвідка Британії чітко вказала на Росію і Шихани. Без сумніву, що росіяни замітають сліди, поки ми говоримо» – сказав колишній військовий і експерт по хімічній зброї Хеміш де Бреттон-Гордон.

За його словами, ніщо не вказує на те, що «Новічок» міг бути виготовлений деінде в колишньому СРСР.Loading...