Новини » Світ 6 квітня, 2018, 12:15
Міжнародний фестиваль кіно у Росії оштрафували за покази фільму про війну на Донбасі

У Росії міжнародний фестиваль документального кіно «Артдокфест» оштрафували на 100 тисяч рублів за два покази фільму «Політ кулі», присвячений війні на Донбасі.

Про це повідомляє «Українська правда».

Зазначається, що таке рішення винесла судова дільниця №380 Пресненського району Москви.

80-хвилинний фільм «Політ кулі» Беати Бубенець було знято в Щасті Луганської області в 2014 році одним кадром (без склеювання), на кордоні між проросійськими бойовиками і українськими силами. На фільмі є кадри з «Айдаром».

Прем’єра фільму відбулася в грудні в 2107 року в Москві: у конкурсній програмі «Артдокфесту» було два покази.

Фільм Беати Бубенець «Політ кулі» було зроблено в Латвії (кінокомпанії «Ego Media» і «VFS»).

Суддя оштрафував фестиваль за те, що його показали без прокатного посвідчення.

«Артдокфест» зазначає: за російським законодавством іноземному фільму для участі й демонстрації в рамках міжнародного кінофестивалю прокатне посвідчення державного зразка не потрібне. А дирекція фестивалю повістку не отримала і не була при розгляді.

Організатори фестивалю нагадують, що 9 грудня 2017 року, під час першого показу «Польоту кулі», автор картини, адміністрація фестивалю і глядачі «відбивалися від агресивно налаштованих людей у ​​військовій формі, які намагаються зірвати сеанс».

А 10 грудня велика група людей увірвалася в залу й зірвала другий показ: вони «перекрили промінь проектора, вигукували гасла, провокували глядачів, погрожуючи здоров’ю глядачів, розбризкали невідому рідину з сильним запахом, від якої паморочилося в голові, сльозилися очі, перехоплювало подих».

Глядачів довелося евакуювати, їм повернули гроші за квитки.

«Нападники також завдали шкоди майну і обладнанню кінотеатру «КАРО 11 Октябрь», але не понесли жодного покарання за це, не виплатили жодної компенсації – лише троє з них були затримані поліцією і засуджені за адміністративною статтею на невеликі терміни, які згодом було скорочено», – зазначає дирекція.

А «Артдокфест» оштрафовано на 100 000 рублів, по 50 000 рублів за кожен показ «Польоту кулі», який став найкращою документалкою 2017 року і отримав «Національну премію лавр». Такий великий штраф загрожує існуванню фестивалю, зазначає дирекція.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 15:20 :26