Новини » Суспільство

Без єдиної помісної церкви буде важко збудувати єдину країну, – Яворівський

ZIK

Ми не можемо говорити, що церква повністю відокремлена від буденного життя, адже є важливим суспільним чинником.

Таку думку висловив народний депутат України IV-VII скликань Володимир Яворівський у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Так склалося, що більшість віруючих в Україні ходять або до церков Московського патріархату, або до Київського патріархату. Натомість Автокефальна церква стала менш чисельнішою, ніж церкви Київського патріархату. Тому фактично сьогодні в Україні є дві церкви, між якими панує повний розбрат», – визнав Яворівський.

Відтак українська влада має прагнути до об’єднання церков та порозуміння.

«Найбільше для української церкви зробив Президент України Віктор Ющенко, який вперше виклав ідею, що без єдиної помісної церкви буде дуже важко збудувати єдину країну. І сьогодні, на превеликий жаль, поведінка церков підтверджує таку думку», – підкреслив політик.

«Були дуже прикрі та болісні епізоди, коли представники Московського патріархату відмовлялися відспівувати військових, які загинули на сході. Також у більшості цих церков рідко моляться за наших військових, які захищають Україну. Саме через це ми не можемо говорити, що церва повністю відокремлена від буденного життя, адже є суспільним чинником», – певен Володимир Яворівський.

Loading...