live
Новини » Світ

У Німеччині знайшли ймовірного учасника вбивств в Бабиному Яру

Монумент у Бабиному Яру в Києві. Фото: dw.com

Прокуратура німецького міста Кассель почала перевірку щодо можливої причетності 96-річного громадянина країни до вбивства євреїв, циган і військовополонених у Бабиному Яру в Києві в 1941 році.

Про це повідомляє DW, посилаючись на прокуратуру.

Підозрюваний проживає в окрузі Швальм-Едер, що між Франкфуртом-на-Майні і Ганновером, і міг проходити службу в дивізії «Ваффен-СС», яка брала участь в злочинах у Бабиному Яру.

Німецька прокуратура зацікавилася ймовірним колишнім есесівцем після звернення ізраїльського Центру Симона Візенталя, який встановив його причетність до злочинів.

Як відомо, Бабин Яр — урочище на північно-західній околиці Києва. Бабин Яр став всесвітньо відомим через масові розстріли, переважно євреїв, у 1941—1943 роках, здійснені німецьким окупаційним командуванням під час Другої світової війни.

За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року в Бабиному Яру в окупованому Третім Рейхом Києві розстріляли майже 34 тисячі євреїв. У 1946 році на Нюрнберзькому процесі наводили оцінку близько 100 тисяч осіб, знищених у Бабиному Яру.

У 1941-1943 роках у Бабиному Яру були розстріляні 621 член ОУН, в тому числі українська поетеса Олена Теліга разом із чоловіком.

Loading...