Новини » Політика 5 квітня, 2018, 16:45
Передання української ГТС у концесію може допомогти зупинити будівництво «Північного потоку-2», – експерт
ZIK
ZIK

Попри заяви наших політиків, слід активніше вести перемовини про концесію української ГТС потужній закордонній енергетичній компанії. Адже через схвалення німецького уряду будівництво «Північного потоку-2» активно триває. Тому й така передача української газотранспортної системи якраз дала б можливість зупинити цей процес.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK заявив політичний експерт Володимир Манько.

«266 депутатів, які підтримали звернення до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу «Північний потік-2» та монополії РФ на газових ринках світу, є сигналом для суспільства. Адже мала б бути Конституційна більшість, бо це дійсно стратегічне питання для України. Тому, кожен, хто перебуває на державницькій позиції, мав би голосувати за цю постанову із закликом до світу не дати побудувати політичний газовий проект Російської Федерації «Північний потік-2», – сказав Манько.

Він наголосив, що ця постанова ще раз нагадає Німеччині, зокрема Ангелі Меркель, і Брюсселю, Вашингтону, Парижу, Відню та іншим, що не можна цього робити. До того ж не лише в інтересах України, а й усієї Європи та світу. Навіть президент США Дональд Трамп висловився проти цього політичного проекту.

Таку думку Манька підтримав  і народний депутат VI та VII скликань Андрій Павловський. Він наголосив, що потрібно вжити негайних кроків та звернутися, у першу чергу, до керівництва Німеччини.

«Саме Німеччина виявилась єдиною державою, яка дала дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». На відміну від неї, інші країни, які також розташовані по периметру Балтійського моря, не дали дозволу будувати його у своїх акваторіях. Навіть Велика Британія виступила проти цього проекту. Дійсно, є звернення президента США Дональда Трампа до Німеччини і я думаю, що німці почують своїх партнерів по НАТО», – заначив Павловський.

Він вважає, що існують певні комерційні інтереси німецьких корпорацій, які мають надприбутки з газу. Але варто зазначити, що інтереси безпеки  всього європейського континенту є значно більшими за комерційні інтереси однієї країни.

«Я сподіваюсь, що Ангела Меркель, як мудрий політик, це врахує. Бо зараз це виглядає як заохочення для агресора. З одного боку Меркель засуджує Путіна за анексію Криму та війну на сході України, а з іншого –  тихенько в кулуарах підписує із ним дозволи на будівництво різних газових потоків, що якраз працює проти національних інтересів України. Можна навіть сказати більш жорстко, що наше Міністерство закордонних справ після того, як стало відомо про дозвіл німецького уряду, повинно було б зробити заяву, викликати німецького посла і сказати про те, що дії німецького уряду не є дружніми, адже суперечать національним інтересам. Адже для України «Північний потік-2» є питанням життя і смерті, зокрема солдатів на сході.  Тому МЗС треба діяти більш рішуче і активніше», – вважає Павловський.

Також політичний експерт Володимир Манько зазначив, що попри політичні заяви, треба активніше вести перемовини про концесію української ГТС потужній європейській енергетичній компанії.

«Наприклад, зараз ведуть перемовини з італійцями. Можливо, варто вести їх також і з німцями, австрійцями, щоб всі разом створили концесію.з одного боку, а з іншого  – треба було б заблокувати «Північний потік-2». Власне, це і буде планом дій, як зберегти українську ГТС, як головного транзитера російського газу», – додав Манько. 

Нагадаємо, Верховна Рада України застерегла Європу від «газового зашморгу», який готує для неї Росія будуючи «Північний потік-2».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 02:04 :42