Новини » Політика

Експерт розповів, чого вимагає Захід у законі про нацбезпеку

ZIK

Закон про національну безпеку потрібен, але він написаний погано.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт із питань оборони та безпеки Олег Старіков.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати України підтримали у першому читанні президентський законопроект про нацбезпеку № 8068. Голова РНБО Олександр Турчинов наголосив, що проект закону має рамковий характер і дає лише загальні обриси системи забезпечення національної безпеки.

Олег Старіков зазначив: якщо порівняти прийнятий сьогодні в першому читанні закон про нацбезпеку та законопроекти, прийняті раніше, то, з одного боку, він є всеохоплюючим, а з іншого – вузьким, адже в ньому не передбачено питань, зокрема, щодо енергетичної, інформаційної безпеки тощо.

«Той, хто готував закон, пішов шляхом, з одного боку, рамково, а з іншого – увіпхнув туди все, що можна, з інших законів», – зазначив Олег Старіков і наголосив, що закон потрібен, але він написаний погано.

Експерт зауважив, що міжнародні партнери, які звернулися із листом (лист підписали голова Консультативної місії ЄС в Україні Кястутіс Ланчинскас, голова представництва ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі, голова представництва НАТО в Україні Александр Винників, посол США в Україні Марі Йованович), висловили три претензії до Закону про нацбезпеку: щодо відсутності демократичного контролю за СБУ; щодо Ставки Верховного Головнокомандувача; щодо прозорості фінансового контролю за коштами, які скеровують на сектор оборони.

«Що наші зараз роблять? Усе засекретили, і громадськість не може подивитися, куди йдуть гроші, а сигнали йдуть такі, що зловживання дуже великі… І вони (західні партнери. – Ред.) вимагають, щоб усе відкрити для громадськості», – зазначив Олег Старіков.

Loading...