Новини » Суспільство 5 квітня, 2018, 12:47
«Добрий ZIK» здійснив мрію дівчини-медика, яка 2 роки працювала в таборах Іраку
ZIK
ZIK

Катерина Катращук – психіатр, яка побачила війну в Іраку. Там за два роки вона допомогла тисячам: сформувала команду лікарів, рятувала від фізичних, психічних недуг і для всіх стала величезною підтримкою.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» на телеканалі ZIK. 

Коли в Іраку спалахнув військовий конфлікт, Катерині Катращук було тринадцять.

«Я пам’ятаю, як ми з бабцею дивилися телесюжет з Іраку. Тоді у мені назріла мрія поїхати туди медсестрою», – пригадує героїня проекту.

Цей момент і визначив долю Катерини. Дівчина вступила у медичний університет на платну форму навчання. Однак через брак коштів не змогла потрапити на інтернатуру.

«Я пішла працювати у туристичну фірму. І якось у європейській країні загубила двох людей. Поки їх шукала, краєм ока побачила мигалки швидкої допомоги, лікарів і пацієнта – усе те, про що я мріяла з тринадцяти років. Тому після поїздки я звільнилася, завела блог, у якому виливала душу. Так мене знайшов професор Українського католицького університету і запропонував оплатити навчання», – розповідає Катерина Катращук.

Дівчина обрала спеціальність психіатрію і зовсім скоро, після університету, вона залишила рідну країну.

«Мені зателефонував друг – монах-єзуїт. Він питав, чи не знаю я когось, хто б був готовий працювати з біженцями в Курдестані, Іраку. Я сказала, що дуже хочу поїхати», – розказує Катерина Катращук.

«Я дуже переживала за її безпеку. Після того, як провела на літак, прийшла у пусту квартиру і почала просто ридати. Адже знала, що не побачимося півроку», – додає матір Лариса Гонтар.

В Іраку Катя не мала часу на адаптацію, звикання чи відпочинок з дороги.

«У першому таборі, де я працювала, було 16 тисяч людей. Тому я працювала загальним лікарем, тобто і фельдшером, і терапевтом. Я ніколи не забуду перший день: під дверима зібралося двісті жінок та чоловіків, всі кричать, хочуть потрапити на візит», – переповідає героїня програми.

Згодом Катя зрозуміла, що у зоні бойових дій потрібні її навички психіатрії.

«Прийшов «Іділ» і люди почали втікати. У кого були автівки – швидко виїхали. Бідні побігли у гори. Там, без води і харчів, вони жили вісім днів. Деякі люди померли, отримали травми, а одна жінка народила доньку. Багато стало моїми друзями, і щоразу, коли чую їхню історію, маю відчуття геноциду їхньої нації», – розповідає медик Катерина Катращук.

Щодня Катя пропускала чуже горе через себе, щоб допомогти кожному скривдженому війною. В такому темпі минуло два роки. Серед усіх своїх колег дівчина стала лікаркою, яка найдовше пробула в Іраку.

«Це героїчний вчинок – на два роки відірватися від сім’ї», – вважає подруга Олена Романишин.

«Я горджуся своєю дитиною. Вона поїхала не у приватну клініку, а у польові умови, щоб допомагати людям у таборах», – підкреслює мама Лариса Гонтар.

Після повернення у Львів Каті не довелося довго відпочивати. До неї по психологічну допомогу почали звертатися різні люди. Багатьох вона підтримала на шляху у боротьбі з фобіями.

Історія наполегливого медика Катерини Катращук привернула увагу журналістів проекту. Тому вона отримала подарунок, про який давно мріяла – сертифікат на навчання сальси.

«Я вдячна Богу і вам, що дозволяєте здійснити мені іще одну мрію», – каже щаслива героїня проекту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 22:37 :41