Новини » Світ 4 квітня, 2018, 23:59
Вчені відкрили ще одну таємницю чорних дір

Згідно з новими дослідженнями NASA, закручені чорні діри в центрі всесвіту можуть викидати гравітаційні хвилі.

Вчені відзначили, що зробили великий прорив, коли в 2015 році помітили коливання в тканині всесвіту, які Альберт Ейнштейн описував ще 100 років тому, – передає independent.co.uk.

rexfeatures_bigbang.jpg

Але явище досі залишається загадкою. Дослідники все ще працюють над тим, щоб з’ясувати, звідки беруться гравітаційні хвилі. Відповідь на це питання міг би відкрити таємниці самого Всесвіту.

Коли дослідники помітили хвилі в 2015 році, вони знали, що явище виходить з пари величезних чорних дір, які крутилися навколо одна одної, перш ніж збиратися разом і зливатися. З тих пір вони побачили ще чотири хвилі і очікують побачити ще багато в майбутньому.

Вважається, що хвилі, що посилаються з двох злитих чорних дір, досить поширені. Але неясно, як ці виконавчі системи дійсно зібралися разом.

Нові розробки припускають, що дивні умови, необхідні для створення такої бінарної системи, є результатом чорної діри, що лежить в центрі більшості галактик, включаючи нашу власну.

Така масивна чорна діра може викликати дуже сильні гравітаційні поля і екстремальну фізику, яка в більшості випадків відокремлює зірки, але не завжди. Іноді чорні діри можуть розпадатися, внаслідок чого вони змушені з’єднуватися в двійкову систему набагато раніше, ніж передбачалося. Потім вони посилають гравітаційні хвилі, які можна побачити як бриж на Землі.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 15:02 :35