Новини » Суспільство 4 квітня, 2018, 15:21
Міжнародні журналістські організації засудили блокування ZIKу, – перший секретар НСЖУ
ZIK
ZIK

Представники «Братства» Корчинського, які пікетують телеканал ZIK, просто намагаються створити ілюзію мобільності та руху. У разі якихось спроб нападу на журналістів чи захоплення медіа, «нацдружинники» зможуть відбити цю атаку.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив керівник прес-служби Національних дружин Роман Чернишов.

Він погодився, що кількість представників «Братства» Корчинського, які блокують телеканал ZIK, справді збільшилась. Однак, переконаний: таким чином просто намагаються створити «ілюзію мобільності та процесу».

«Тоді ми говоримо про те, що відбувається якийсь рух під стінами вашого телеканалу. Та, якби справді були якісь погрози чи намагання проникнути на територію телеканалу, ми б про це знали», – зазначив Чернишов.

Та навіть, якщо такі спроби відбуватимуться, «Національним дружинам» під силу захистити журналістів.

«Черговий наряд нацдружинників перебуває тут ( у Жовтневому палаці, – ZIK). При потребі, буквально за 10-12 хвилин, прийде достатньо представників «Національної дружини», щоб вгамувати претензії цих молодих людей. Тому не хвилюйтесь», – наголосив Чернишов.

У свою чергу перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ додала: показовість цієї акції просто «впадає в око». Та заходи, запропоновані учасниками пікету – «неадекватні». Мовляв, проти неозброєних журналістів виставляють колючий дріт чи «їжаки».

«Дійсно, впадає в око театральність усього, що там відбувається. Ми розуміємо, що ці люди грають на картинку, яка б мала спрацювати не тільки проти вас. Клапан самоцензури може відкритися і в інших журналістів, які б подумали, навіщо їм зайві проблеми», – зауважила Кущ.

Окрім того, вона зазначила: ця ситуація уже вийшла за внутрішньо державні межі.

«Вчора у Львові відбулась регіональна дискусія, організована Національною спілкою журналістів, спільно із офісом бюро представника ОБСЄ з питань свободи медіа та керівництвом, Литовської спілки і Європейської федерації журналістів. Частину цього заходу було присвячено ситуації довкола вашого телеканалу», – розповіла експерт.

За її словами, ці міжнародні організації вважають ситуацію ненормальною. Мовляв, одна справа, коли редакційну політику медіа обговорюють за круглим столом чи у спокійній дискусії, та зовсім інша – вдавання до персональних залякувань журналістів.

«Це форма прямого тиску та цензура, яка в Україні заборонена», – підкреслила Кущ.

Адже, якщо хтось вбачає у діяльності телеканалу розпал міжнаціональної, міжетнічної та релігійної ворожнечі чи заклики до повалення конституційного ладу або ж порушення кордонів України, існують законні підстави для звернень до правоохоронних органів.

«Таким чином він може зробити заяву про злочин та вимагати реєстрації і розслідування цього. За оцінками експертів, українське законодавство про медіа – одне із найбільш прогресивних. Тому, з точки зору закону, якщо людина вважає, що ЗМІ зачепило її інтереси, є всі можливості захистити себе. Так і для журналістів – працювати без зовнішнього тиску. Та бачимо українські реалії», – наголосила Ліна Кущ.

Як повідомлялося, «Братство» Дмитра Корчинського взяло в облогу один із входів у Жовтневий палац, де розміщений телеканал ZIK. Сам лідер організації погрожує знищенням каналу. Такі дії «Братства» Корчинський пояснює тим, що канал, нібито, хочуть продати Віктору Медведчуку.

Щоб зрозуміти справжні причини пікету, ZIK запросив очільника «Братства» у прямий ефір. Дмитро Корчинський зізнався: доказів про продаж каналу не має, втім погрози знищити ЗМІ вважає цілком прийнятними.

У свою чергу, Генеральний продюсер телеканалу Наташа Влащенко звернулася до міністра внутрішніх справ України та генерального прокурора України з проханням відреагувати на ситуацію, яка склалася навколо телеканалу, а зокрема, на перешкоджання роботі журналістів та погрози життю.

До слова, раніше команда ZIKу заявляла про загрозу можливого силового захоплення приміщення телеканалу радикальними організаціями. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 17:53 :06