середа, 4 квітня, 2018, 21:09 Політика
Комітет Верховної Ради з питань свободи слова розглянув ситуацію блокади ZIKу
Телеканал ZIK
Телеканал ZIK

Телеканал ZIK вимагає від правоохоронців довести розслідування щодо блокування центральної студії до кінця та покарати винних. Команда ZIKу теж буде прискіпливо стежити за розгляданням цієї справи з боку правоохоронців.

Сьогодні, 4 квітня, Комітет Верховної Ради із питань свободи слова розглянув ситуацію блокади телеканалу ZIK і проголосував за те, щоб взяти під свій контроль розвиток подій навколо ZIKу.

На засіданні Комітету ВР з питань свободи слова були присутні генеральний продюсер телеканалу ZIK Наташа Влащенко, шеф-редактор медіа-холдингу ZIK Данило Нікуленко, а також відомий адвокат, ведучий програми «ДокаZ» Олексій Шевчук. Прийшов підтримати позицію каналу і народний депутат Віталій Купрій.

Адвокат, розповідаючи про засідання парламентського Комітету з питань свободи слова, під час якого порушили питання щодо блокування телеканалу ZIK, зазначив: «На сьогодні ми домоглися того, що Комітет відреагував колегіальним «за» (ніхто не утримався) за те, щоб звернутися до Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ із відповідним рішенням Комітету щодо того, щоб звітувати про цю справу і поставили її на контроль Комітету. Комітету сьогодні мають повідомляти, як розслідується ця справа. Я думаю, що сьогодні це найбільш ефективний засіб і найбільш результативна дія, яку міг би вчинити профільний Комітет, тому що надалі – справа на контролі».

Олексій Шевчук зазначив, що в. о. начальника слідчого управління Нацполіції Києва Едуард Соловйов нині повідомив, що найближчим часом дасть вказівку провести слідчі дії.

«Мене дуже злякала позиція начальника слідства, коли він у присутності народних депутатів сказав, що він у ручному режимі, телефоном зараз дасть вказівки. З моєї професійної точки зору, це скидається на склад злочину… Власне, ви розумієте, як у нас відбувається все слідство в країні», – зазначив адвокат.

«Комітет Верховної Ради з питань свободи слова візьме цю справу на контроль», – резюмувала голова Комітету ВР з питань свободи слова Вікторія Сюмар.

До слова, Комітет ВР із питань свободи слова став третьою інституцією після Моніторингової місії ОБСЄ та моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, які розглянули питання блокування ZIKy праворадикалами. Також телеканал ZIK отримав підтримку від представництва Freedom House в Україні. Зокрема директор представництва Freedom House в Україні Метью Шааф зазначив: «Ситуація навколо телеканалу ZIK – це тиск на медіа і це частина загальної кампанії проти ЗМІ в Україні».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 21:20 :22