Новини » Суспільство 3 квітня, 2018, 23:34
Вчені виявили потужний супервулкан

Вчені з Університету Брігама Янга тривалий час старанно шукали силу, яка в значній мірі вплинула на місцевість регіону. Тільки через тридцять років геологи знайшли істину. Сучасний рельєф штатів Юта і Невада був сформований під впливом супервулкана, від якого майже нічого не залишилося.

Вчені вивчили п’ять гірських хребтів, на одному з яких виявили зруйнований кратер діаметром тридцять миль, – повідомляє veroyatno.com.ua.

Швидше за все, це частина давньої кальдери, яка була затоплена після виверження. Сила виверження стародавнього вулкана була настільки потужною, що в атмосферу виділилося приблизно 5900 км3 пірокрісталіческого осаду. Це в 5000 разів більше, ніж випустив вулкан Сент-Хеленс 22 липня 1980 року. Єллоустоун же викидає тільки в 1000 разів більше опадів порівняно з Сент-Хеленс.

Щоб переконатися в існуванні супервулкана, експерти перевірили склад грунту даної місцевості. З’ясувалося, що майже всі пірокристалічні опади відносяться до одного виверження. Відкладення простягаються від центральної частини штату Юти до Невади. Це дає зрозуміти, наскільки потужний був вулкан.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-21 02:26 :52