live

Цікавий факт про оплот московського православ’я у Західній Україні

Цікавий факт про оплот московського православ’я на західноукраїнських землях – Почаївську лавру.

Щоби там нині не втокмачували попи, але доконаний факт, що найбільшого архітектурного розквіту лавра здобула протягом 1712-1832 років у час, коли належала василіанському греко-католицькому чину.

Саме в цей період за проектом сілезького архітектора Яна Готфріда Гофмана монастир було відновлено та відбудовано. Зокрема, постав величний Свято-Успенський собор – головний храм і окраса Почаєва.

Коли святиня перейшла до московської церкви (перипетії цього процесу опускаю), то попи й собі зажадали поставити собор. У 1912 році за модернізованими лекалами новгородсько-псковської архітектури було зведено Троїцький собор, який, на думку фахівців, дещо зіпсував збалансований бароковий ансамбль лаври.

Але найпікантніше в цій історії, що архітектор «новодєла» Алєксєй Щусєв через неповні тридцять років прославиться іншим творінням, за яким його головно і пам’ятатимуть. Щусєв спроектує мавзолей Лєніна. Очевидно, цей небезталанний зодчий не особливо переймався, якому богу молитися і якому храм споруджувати.

На першому фото – Свято-Успенський собор, на другому – Троїцький.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...