вівторок, 3 квітня, 2018, 23:20 Суспільство
Верховна Рада попередньо схвалила заборону вирубок лісу на схилах Карпат
Вирубка лісів
Вирубка лісів

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону про заборону суцільних вирубок ялицево-букових лісів у Карпатському регіоні.

За прийняття відповідного законопроекту №6749 за основу проголосували 259 народних депутатів.

Як наголошується у пояснювальній записці до документа, в 2000 році був введений 10-річний мораторій на проведення суцільних рубок в ялицево-букових лісах на крутих схилах у Карпатському регіоні. Однак у 2011 році цей мораторій припинив діяти.

Законопроект вносить зміни до статей 21 і 26 закону «Про природно-заповідний фонд», а саме забороняє проведення рубок головного користування в національних природних парках, заказниках, – повідомляє Економічна Правда.

Також законопроект вносить зміни до закону «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону» щодо продовження дії заборони на проведення таких вирубок.

Таким чином, як зазначають автори законопроекту, стане можливим проводити тільки вибіркові рубки для оздоровлення ялицево-букових лісів на крутих схилах в лісах Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької областей.

Зазначимо, за інформацією ЗМІ, у більшості випадків за незаконну вирубку лісу українські суди призначають мінімальне покарання у вигляді штрафу в розмірі 5,1 тисячі гривень.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 09:38 :32