вівторок, 3 квітня, 2018, 20:46 Світ
Британські науковці не змогли знайти країну походження отрути «Новачок»

Науковці британської лабораторії Портон-Даун (Porton Down) не змогли встановити, чи була Росія країною походження нервово-паралітичної речовини «Новачок», якою отруїли екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його дочку Юлію.

Про це Sky News заявив керівник лабораторії Гері Айккенхед, пише Укрінформ.

За його словами, вони ще не можуть довести, що речовина була виготовлена в Росії.

«Ми змогли ідентифікувати це як «Новачок», визначити, що це нервово-паралітична речовина військового класу. Ми не визначили точне джерело походження (речовини), але ми надали наукову інформацію уряду, який потім використовував цілий ряд інших джерел, щоб зібрати в одне ціле висновки, яких ми дійшли», – зазначив він.

За словами Айккенхеда, встановлення походження речовини потребує «інших матеріалів», зокрема і розвідданих, доступ до яких є тільки в уряду.

Він наголосив, що метою лабораторії було науковим шляхом встановити, якою саме речовиною було отруєно Сергія та Юлію Скрипалів, а не з’ясувати країну походження «Новачка».

Як повідомлялося, Організація із заборони хімічної зброї проведе у Гаазі в середу, 4 квітня, зустріч щодо отруєння нервово-паралітичною речовиною колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, яке сталося 4 березня в британському Солсбері.

Британський прем’єр-міністр Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичним речовиною групи «Новачок», розробленою в РФ.

Росія заперечує свою провину.

У відповідь на застосування хімічної речовини близько 30 країн, а також НАТО вирішили вислати російських дипломатів. Росія у свою чергу оголосила персонами нон грата дипломатів із 23 країн.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 15:06 :52