Новини » Світ 3 квітня, 2018, 0:15
Археологи в Швейцарії знайшли черевики віком 5000 років

Археологи виявили на дні озера Грайфензее на півночі Швейцарії дірявий черевик людини, що жила 5 тис. років тому.

Як заявила влада кантону Цюріх, виявлено вкрай рідкісний артефакт. Виявлений черевик, виготовлений з луби, зовні дуже схожий на личак (ла́поть). Взуття виявилося неабияк поношене – під п’ятою на черевику дослідники виявили дірку. Довжина примірника становить 26 см, що відповідає 40-му розміру – повідомляє wek.

У зв’язку з цим, дослідники зробили висновок, що взуття, швидше за все, належало дорослій людині. Вчені стверджують, що в доісторичні часи при виробництві взуття люди використовували стрічки з луби, товщина яких становила близько пів-сантиметра.

Велика частина предметів одягу кам’яного віку вкрай тендітні, оскільки виготовлялися з рослинних матеріалів. Швейцарські археологи називають дивом, що деякі предмети збереглися до нашого часу, і практично не постраждали від розкладання. Підводні пошуки на озері Грайфензее ведуться на глибині 3,5 метрів.

На поверхню знахідки дістають разом з мулом. Очищають знахідки вже в лабораторії, щоб уникнути появи згубних мікробів. З метою збереження рідкісних експонатів в приміщенні підтримується низька температура і вологість. На озері Грайфензее в минулому мешкала громада Мау.

Перші артефакти були виявлені тут 200 років тому, коли рівень води в озері впав на один метр. Для того, щоб продовжити пошуки вченим знадобилося ціле століття. На озері археологи виявили культурні шари, що належать трьом різним культурам, які змінювали одна одну протягом більше 1000 років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 12:20 :15