Новини » Суспільство 2 квітня, 2018, 13:19
Зменшити рахунки за опалення просто. Досвід киян
ZIK
ZIK

Ще кілька років тому мешканці п'ятдесятирічної багатоповерхівки на Троєщині мерзли і платили захмарні суми за опалення. Сьогодні в їхніх квартирах тепліше, а цифри в платіжках – менші.

Про це йдеться в сюжеті проекту «Злий дім» на телеканалі ZIK.

Зменшити витрати на опалення вдалося після ремонту в теплопункті.

«Ми дещо змінили наш теплопункт. Тепер у нас є спеціальний тепловий лічильник і погодний регулятор», – розповідає киянка, голова ОСББ «Київенерго» Олена Свинтозельська.

 Заміна старого обладнання на нове коштувала 250 тисяч гривень. Пані Олена зізнається: видатки швидко окупилися.

«Ми думали, що бойлерна система в нас окупиться протягом п'яти-шести років, але нам це вдалося менше, ніж за два роки», – переконує Свинтозельська.

Платити менше захотів і голова правління ЖБК «Річковик-2» Віталій Яківець. Щоб зробити ремонт у теплопункті, його багатоповерхівка скористалась програмою «теплих кредитів», що працюють за схемою, коли 30% платять мешканці, а 70% – держава.

«Наш кооператив потратив третину. Загальна сума була 370 тисяч гривень, а нам це обійшлось приблизно в 120 тисяч», – каже Віталій Яківець.

Нове обладнання в теплопункті встановили в січні, а результати ремонту стали помітними одразу.

«Наші платіжки стали меншими на 20%-25%, ніж у попередні опалювальні періоди», – запевняє пан Віталій.

У теплопункті встановили лічильник, погодний регулятор і контролера.

«Це такі своєрідні мізки, які керують усією системою. Тут є датчик температури зовнішнього спостереження – прилад, який вимірює температуру зовні», – пояснює голова правління ХБК «Річковик-2».

Наступного року голова кооперативу планує взятися до ремонту багатоповерхівки. Віталій прорахував – якщо утеплити фасад і відремонтувати дах, витрати на опалення зменшаться ще на 20%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 16:44 :45