Новини » Політика 2 квітня, 2018, 19:10
Суспільству доводиться «витискати» з Президента інформацію про методи заробітку й витрачання грошей, – журналіст
ZIK
ZIK

Є величезна проблема в тому, що громадянському суспільству, зокрема, журналістам доводиться «витискати» з Президента подробиці про те, як він заробляє і витрачає свої гроші.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив журналіст Дмитро Гнап.

Коментуючи інформацію про те, що в 2017 році Президент України витратив на відпочинок майже 15 мільйонів гривень, журналіст зазначив, що якби Петро Олексійович був президентом США чи Норвегії, то навіть там виникли б питання щодо доцільності таких витрат.

«І є величезна проблема у тому, що громадянському суспільству, зокрема, журналістам доводиться «витискати» з Президента подробиці про те, як він заробляє і витрачає свої гроші.

Тому я маю дуже великі сумніви, що якби перед поданням Президентом декларації журналісти не дізналися про відпочинок Порошенка, якщо б ця інформація не стала публічною, чи Президент взагалі вніс би її у свою декларацію»,– зауважив журналіст.

Дмитро Гнап каже, що така сама ситуація була з президентськими офшорами.

«Ми провели розслідування про те, що Петро Порошенко, перебуваючи на посаді Президента, сам створив офшори. І це попри те, що йдучи на цю посаду, він обіцяв боротися з офшорами. І коли інформація «вилізла», він був змушений їх задекларувати. Тому й маємо величезну проблему – мало того, що наші політики відірвані від народу, вони ще й намагаються шукати різні лазівки, щоб приховати свої статки», – наголосив журналіст.

Гість програми зазначив, що перевірка декларацій державних службовців сьогодні фактично паралізована.

«НАЗК, яке створене для того, щоби перевіряти доходи і витрати держслужбовців, цим не займається. За два роки перевірено лише 131 е-декларацію, а всіх їх – понад 1,2 млн. І навіть у тих деклараціях, які перевірені, особливих розбіжностей і порушень не виявлено.

Хоча у Президента не задекларована вілла в Іспанії, у прем’єра – квартира, записана на його тещу, але вона не може пояснити, звідки у неї нерухомість) а в секретаря РНБО Турчинова теща стала раптом багатою, почала заробляти мільйони і купила маєток під Києвом. Все це НАЗК не хвилює і не цікавить», – підкреслив Дмитро Гнап.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 01:26 :31