Новини » Економіка

Кучеренко: Зростання вартості електроенергії для промисловості відчують на собі всі українці

ZIK

Сьогодні виробники закладатимуть нову ціну на електроенергію та рахуватимуть собівартість продукції, а вже завтра товари для населення знову зростуть в ціні.

На цьому наголосив міністр з питань житлово-комунального господарства України у 2007-2010 роках Олексій Кучеренко у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, НКРЕКП прийняла рішення щодо підвищення ціни на електроенергію. Так, у 2018-му оптова ринкова ціна на електрику для промислових споживачів зросте на 16,2%. Підвищення запланували у два етапи: з 1 січня та з 1 квітня.

«Це підвищення відбулося саме завдяки відомій схемі «Роттердам+» і тому, що Україна почала використовувати американське вугілля. Адже внаслідок цього піднялась ціна на так званому оптовому ринку», – зауважив Кучеренко.

Експерт пояснює, що підвищення вартості електроенергії відбулося для споживачів 2-го класу, тобто йдеться про малий і середній бізнес.

«Навантаження на бізнес є дуже великим, і вже сьогодні він сплачує за електроенергію більше, ніж підприємці у сусідніх країнах. Тому, щоб вижити, бізнес знову підніматиме ціни на свою продукцію.

Логіка мала би бути такою, що якщо розвивається економіка, то, відповідно, зростають і зарплати. Але коли у малих бізнесменів витягують прибутки через ціну на електроенергію та газ, то вони не в змозі підвищувати ще й заробітну плату», – констатував Кучеренко.

Він зазначив, що з того моменту, як голова НКРЕКП Дмитро Вовк ліквідував єдину ціну на електроенергію, у кожній області діє різний тариф. Отже, найбільшим буде підвищення в економічно слабких областях.

«Якщо в області є потужний споживач електроенергії, наприклад, комбінат чи завод, то він забере підвищення на себе. Відтак, для малого й середнього бізнесу зростання буде менш відчутним.

Натомість в областях, де не працює велика промисловість, тарифи на електроенергію для малого й середнього бізнесу вже на 20-25% вищі, ніж у сусідніх регіонах», – підкреслив Олексій Кучеренко.Loading...