понеділок, 2 квітня, 2018, 14:40 Львів
Капела «Дзвіночок» підтвердила звання народний художній колектив України
Капела бандуристок «Дзвіночок» відзначила 60-ліття ювілейним концертом-звітом
Капела бандуристок «Дзвіночок» відзначила 60-ліття ювілейним концертом-звітом

Капела бандуристок «Дзвіночок» відзначила 60-ліття ювілейним концертом-звітом, що відбувся у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини у Львові. Це музично-композиційне дійство виявилося дуже колоритним, яскравим, насиченим музикою та піснями різних жанрів, і загалом сприймалося дуже гармонійно і цілісно завдяки продуманій режисурі ведучої Оксани Мончин.

У виконанні «Дзвіночка» струни бандури – цього суто українського національного інструменту – співали, плакали, сміялися, спонукали до рефлексії, дарували радість, натхнення. Загалом прозвучало понад 20 пісень. Першими виступили найменші учасники «Дзвіночка» (підготовча група), які виконали "Молитву" Григорія Китастого на слова Катерини Перевісної. В пам’ять про патрона колективу Володимира Дичака прозвучала пісня Леонарда Коена «Алилуя» (аранжування Ірини Плахтій, соло виконувала керівник капели "Дзвіночок" Марія Горішна), також капела хлопців бандуристів «Гамалія» (керівник Тетяна Шаленко) подарувала ювілярам пісню.

Історико-патріотична тематика була завжди присутня у репертуарі «Дзвіночка»– як свідчення зв’язку з минулим, корінням свого роду. В цьому контексті прозвучала повстанська пісня «Марш сіроманців». А пісню Святослава Вакарчука «Не твоя війна» капела виконала в пам’ять про новітніх героїв України. Запалили серце глядача патріотичним духом і пісні про Україну Тараса Петриненка, Олександра Пономарьова, композитора Сергія Петросяна на слова Романа Кудлика в аранжуванні Марії Горішної.

<nbsp;>

З початку існування капели в її репертуарі завжди були присутні твори на слова Тараса Шевченка. Під час цього концерту відбувся дебютний виступ у співпраці оркестру народних інструментів вокально-хореографічного ансамблю «Рушничок» та капели «Дзвіночок» – українська народна пісня на слова Тараса Шевченка (аранжування Мирослави Медвецької) «Летить галка» (диригував директор ЦТДЮГ Олег Кузик).

Капела з часу заснування має понад 1000 випусників. Серед ниє є чимало музикантів, які пов’язали свій життєвий шлях з бандурою. І вони були присутні на цьому ювілейному концерті. Це львівський етно-джазовий гурт «Ойкумена, який був заснований 11 лютого 2011 року. Художнім керівником гурту і автором більшості мелодій є музикант та громадська діячка Олена Коссак – випускниця «Дзвіночка» 2001 року, – автором слів Тарас Приведа. Цікавим і незабутнім був виступ дівчини, яка здійснила прорив у бандурному мистецтві, випускниці «Дзвіночка» Анастасії Войтюк – засновниці гурту «Троє зілля», арт-директора першого фестивалю сучасної бандури Lviv Bandur Fest.

Капела бандуристів «Дзвіночок» відзначила 60-ліття ювілейним концертом-звітом
Капела бандуристів «Дзвіночок» відзначила 60-ліття ювілейним концертом-звітом

Чудовим ліричним акордом лягла на душу глядача і пісня «Квітка-душа» Костянтина Меладзе, яку соло виконували Гримків Наталя, Мар’яна і Любов Дзиндри.

Капела бандуристів «Дзвіночок» відзначила 60-ліття ювілейним концертом-звітом
Капела бандуристок «Дзвіночок» відзначила 60-ліття ювілейним концертом-звітом

Капела показала широкий діапазон своїх можливостей і підтвердила звання народний художній колектив України. Голова журі атестаційної комісії – заступник директора з навчальної роботи Львівського коледжу культури і мистецтв Зоряна Рибіна зазначила, що доробок цього колективу, який виступав на багатьох великих сценах, славетний. «Низький уклін керівникам, які сьогодні тримають цей колектив на такому високому рівні. Велике спасибі батькам, які приводять дітей і вселяють нам надію, що наша пісня є вічною. Музика плекає в молодих людей любов до нашої батьківщини, адже бандура має чарівні струни. І ця чарівність лунає від «Дзвіночка». Бажаю вам творчого натхнення. Хай Господь вас благословляє, а велика сцена завжди приймає аплодисментами», – сказала Зоряна Рибіна.

«Віват колективу, який на цій сцені виступає вже 60 років і несе з гордістю переконання, що ми народ, нація. Бандура – це український інструмент, який є мистецьким стовбуром нації, ідентифікує українців з-поміж інших народів світу», – сказав директор ЦТДЮГ Олег Кузик і зачитав розпорядження голови Львівської ОДА Олега Синютки: «За багаторічну сумлінну працю, підготовку професійного колективу, вагомий особистий внесок у розвиток українського мистецтва нагородити годинником від голови Львівської ОДА методиста, керівника школи кобзарського мистецтва, художнього керівника Народної капели бандуристів «Дзвіночок» Марію Горішну».

Капела бандуристів «Дзвіночок» відзначила 60-ліття ювілейним концертом-звітом
Капела бандуристок «Дзвіночок» відзначила 60-ліття ювілейним концертом-звітом

Управління освіти Львівської міської ради теж привітало капелу «Дзвіночок» та її керівника з ювілеєм. Подякою відзначено і хормейстера капели Людмилу Гребінь, педагогів Галину Лучишин, Оксану Борачок, Ірину Плахтій. Подяка усім учасникам капели "Дзвіночок", яка робить  наш український світ кращим і духовно багатшим. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 20:17 :03