Новини » Світ 1 квітня, 2018, 0:31
Росія направила Британії та Франції ноти з питаннями у «справі Скрипалів»

Посольство РФ у Лондоні направило МЗС Великобританії ноту з 14 питаннями у «справі Скрипалів».

Як інформує сайт російського МЗС, нота була направлена ​​31 березня, – повідомляє Українська правда.

Зокрема, Росія цікавиться, чому їй «відмовлено у праві консульського доступу до двох російських громадян, які постраждали на британській території».

Також РФ хоче знати, які конкретні антидоти і в якій формі були введені постраждалим.

«На підставі яких ознак (маркерів) встановлено нібито «російське походження» речовини, застосованої в Солсбері? Чи є у Великобританії контрольні зразки-еталони бойової отруйної речовини, яку британські представники називають «Новачком»?», – йдеться в ноті.

Там також є питання, чи розроблялися зразки бойової отруйної речовини типу «Новачок» (за британською термінологією) або її аналоги в Великобританії.

Цілий ряд питань стосується участі Франції в розслідуванні інциденту.

Зокрема, РФ хоче знати, на якій підставі Франція була залучена до технічного співробітництва в розслідуванні інциденту; які докази передавалися Франції для вивчення і проведення власного розслідування; чи проводилося дослідження французькими фахівцями біоматеріалів Сергія і Юлії Скрипалів і в яких конкретно лабораторіях; чи є в розпорядженні Великобританії матеріали проведеного Францією розслідування і т.д.

Посольство РФ у Парижі також направило МЗС Франції ноту зі списком з 10 схожих питань до французької сторони у «справі Скрипаль».

Зокрема, Росія запитує, якими експертними знаннями володіє Франція в області вивчення бойових отруйних речовин цього типу або його аналогів, а також на підставі яких ознак (маркерів) французькі фахівці встановили «російський характер» походження речовини, застосованої в Солсбері.

«Чи розроблялися зразки бойової отруйної речовини цього типу або її аналоги у Франції, якщо так, то з якою метою?», – цікавляться також у РФ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 15:42 :00