п'ятниця, 30 березня, 2018, 17:40 Події
Ми передали Росії тактичну атомну зброю близького радіусу дії, – Лук’яненко
ZIK
ZIK

Україна з незалежністю отримала тактичну ядерну зброю. Це, наприклад, 152- та 203 міліметрові снаряди для артилерійських установок, а також 240-міліметрові міни для самохідного міномета «Тюльпан». Втім ядерної чи атомної зброї, яка є у Росії, в нас не залишилося.

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» на телеканалі ZIK.

«У спадщину нам дісталось 2, 5 тисячі одиниць тактичної ядерної зброї», – зазначає представник Музею ракетних військ стратегічного призначення Володимир Солоненко.

Артилерійські гармати та самохідні установки є досі у складі Збройних сил України. Однак спеціальних ядерних снарядів не залишилось.

«Ми передали Росії тактичну атомну зброю близького радіусу дії. Нам таке якраз і треба, щоб до Москви дотягтися», – каже дисидент, державний діяч Левко Лук’яненко.

Після анексії Криму та вторгнення російських терористичних військ на Донбас в Україні на верхах все частіше заговорили про власну ядерну зброю. В Комітеті Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони питання ядерної зброї коментують дуже обережно.

«При ядерному конфлікті переможця не існує», – наголошує член Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Тарас Пастух.

Втім ядерну зброю використовують як важіль впливу. За словами голови Комітету з нацбезпеки та оборони Сергія Пашинського, наша держава втратила його аж ніяк не в дев’яностих.

«У нас було 80 кілограмів збройного плутонію, якого вистачило б мінімум для десяти ядерних зарядів. Янукович для того, щоб потрапити у один кадр з Обамою, передав все це Росії», – розповідає голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Сергій Пашинський.

Отож, тепер без’ядерна Україна шукає захисту в сусідів.

«Вступ у НАТО є нашою альтернативою», – вважає голова Комітету ВР з нацбезпеки та оборони Сергій Пашинський.

«Крило НАТО може гарантувати нам безпеку», – додає директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

Україні давали зобов’язання про територіальну цілісність і під час підписання Будапештського меморандуму. На практиці ж, як тільки в нашої держави вирвали ядерне жало – перестали на неї зважати.

«Сумніваюся, що в Україні використають ядерну зброю. Хоч сам факт її наявності є козирем. Невідомо, як Росія буде себе поводити, але якщо над нами нависне відповідна небезпека – ніхто нам не допоможе», – наголошує екс-Президент України Леонід Кравчук.

«Я вважаю, що США і Англія у всьому винні. Вони мають примусити Московію вивести війська, адже ми можемо пригрозити виготовленням атомної зброї», – додає дисидент, державний діяч Левко Лук’яненко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 12:26 :51