Новини » Події Читать эту новость на русском

Генеральна прокуратура викликала на допит Назара Холодницького

Керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

ГПУ викликала на допит керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Про це повідомляє «Українська правда».

«Сьогодні Назар Холодницький був запрошений на 10-ту годину на допит у якості свідка до департаменту з розслідування особливо важливих справ в сфері економіки ГПУ. Але він не з’явився», – сказав речник Генпрокуратури Лисенко.

Він підтвердив, що в Холодницького в рамках слідчих дій мали відібрати зразок його голосу для проведення відповідної експертизи.

Лисенко нагадав, що прокурора можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження, згідно з ч.1 ст. 43 закону про прокуратуру та перерахував можливі підстави:

«Невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків, розголошення таємниці, що охороняється законом, що стала відома під час виконання повноважень. Також вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, грубе порушення правил прокурорської етики, втручання у діяльність інших службових осіб в тому числі й шляхом публічних висловлювань стосовно їх рішень».

Водночас сам Холодницький сказав «Українській правді», що дізнався про виклик на допит зі ЗМІ.

«Про допит дізнався з ефіру телебачення», – сказав він.

Керівник САП зазначив, що перебуває на робочому місці, проводить наради з детективами НАБУ та прокурорами САП.

Холодницький зазначив, що з понеділка сам зв’яжеться із Генпрокуратурою для сприяння у можливих слідчих діях, якщо такі мають проводитися.

Читайте також: Луценко, звільнивши Холодницького, знищує конкурента і перебирає всі справи НАБУ, – РПР

Як повідомлялося, в кабінеті глави САП Холодницького була встановлена ​​»прослушка». «Жучки» нібито були прикріплені до стінки акваріума. З’ясувалося, що справу стосовно Холодницького веде ГПУ із застосуванням обладнання НАБУ.

У свою чергу директор НАБУ Артем Ситник назвав спотвореною інформацію про негласне прослуховування в кабінеті Холодницького.

Водночас пізніше директор Антикорупційного бюро визнав співпрацю його відомства і ГПУ у справі проти керівника САП.

Холодницький застеріг, що записи, які приховано велися у його кабінеті, можуть бути використані для спекуляцій проти нього, але наголосив, що про його відставку не йдеться.

Читайте також: На місце Холодницького шукають людину з орбіти генпрокурора, – Трепак

Loading...