Новини » Львів 29 березня, 2018, 8:16
Унікальна виставка: сотні реліквій єврейського світу Галичини представили у Львові
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Учора, 28 березня, у Музеї етнографії та художнього промислу відбулося відкриття виставки «Реліквії єврейського світу Галичини», присвяченої 85-ій річниці першого такого показу єврейського художнього промислу у Львові.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Ще у березні 1933 року у Львові вперше відбулася масштабна виставка витворів єврейського світу Галичини, основою якої була приватна колекція Максиміліана Гольштейна. Наступного року у місті Лева був створений Єврейський музей, але пізніші події Другої світової війни докорінно змінили обличчя Галичини. Згодом, радянська влада націоналізувала колекцію покійного Максиміліана Гольштейна і адресувала її у Промисловий музей, твори якого, власне, успадкував Музеї етнографії та художнього промислу.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Організатори виставки відзначили, що у Галичині за сотні років витворився свій унікальний єврейський світ.

Професор єврейської історії університету міста Чикаго Йоханан Петровський-Штерн, який надав фінансову підтримку та виступив основним співорганізатором, відзначив, що у планах всіх зацікавлених осіб – відновити єврейський музей у місті Львові.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

«Декілька років тому я написав книжку про єврейські містечка Поділля, Волинської та Київської губерній. Але для ілюстрації, зрозумів, що у київських та волинських музеях майже нічого немає про єврейський світ. Тому я прийшов сюди, у Музей етнографії та художнього промислу, і познайомився із цією колекцією Максиміліана Гольштейна. Ця виставка має бути першим кроком, щоб зібрати із різних колекцій єврейські ужиткові речі і твори мистецтва, і зробити із цього великий та чудовий єврейський музей», – розповів Йоханан Петровський-Штерн.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

З українського боку куратором виставки виступила кандидат історичних наук, працівниця Музею етнографії та художнього промислу Людмила Булгакова.

«У виставці присутній весь спектр єврейського мистецтва Галичини. Багато унікально збережених речей. Виставка поділена тематично і розміщена у п’яти залах. Представлені експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Загалом на виставці кілька сотень предметів, які мають викликати певні рефлексії у відвідувачі і допоможуть сповна зануритися у цю епоху та єврейський світ Галичини», – сказала Людмила Булгакова.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Голова єврейської громади міста Львова у своїй промові високо оцінив справу музейників і відзначив, що ще «не бачив такої чудової виставки, глибокої та багатої колекції».

Проект відбувся за фінансової підтримки Всеукраїнського благодійного єврейського фонду Хесед-Ар’є та Центру єврейських студій Університету Норсвестерн ім. Родини Краунів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-06 01:20 :35