Новини » Київ 29 березня, 2018, 9:05
У Києві репрезентували документальний фільм про Сергія Параджанова
Сергій Параджанов. Фото: radiosvoboda.org
Сергій Параджанов. Фото: radiosvoboda.org

Документальний фільм «Параджанов. Квиток у вічність» про життя видатного кінорежисера, який працював в Україні, Грузії та Вірменії та пережив переслідування радянської влади, презентували 28 березня в Києві.

Про це повідомляє «Радіо свобода».

Фільм, створений вірменською службою Радіо Свобода (режисер – Гаррі Тамразян, директор служби) знімався в чотирьох країнах, з якими пов’язана його біографія: Україні, Грузії, Вірменії та Франції.

Картина містить унікальні, неоприлюднені раніше архівні документи сфабрикованої проти Параджанова кримінальної справи, вони відтворюють тогочасну атмосферу політичних репресій і правового свавілля. Спогади про принизливі, моторошні епізоди слідства і ув’язнення пролунають у фільмі з вуст самого Параджанова – у фрагментах інтерв’ю, цитатах з листів, рідкісних відеокадрах.

Фільм презентували у рамках фестивалю документального кіно Docudays UA.

Серед гостей були посол США Йованович, друзі та колишня дружина Параджанова, його колеги-кінематографісти, екскурсоводи з карпатського музею «Тіней забутих предків».

Сергій Параджанов – кінорежисер світової слави. Його фільми – «Тіні забутих предків», «Колір граната», «Перший хлопець» і багато інших стали класикою. Міжнародне визнання прийшло до Сергія Параджанова після екранізації в 1964 році повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». Фільм отримав 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них – 24 гран-прі) у 21-й країні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 08:46 :23