четвер, 29 березня, 2018, 10:55 блоги Суспільство
Школи Лохвицького земства визнані пам’ятками культурної спадщини місцевого значення
Ольга Герасим'юк
журналіст, телеведуча

Учасникам проекту «Школи Лохвицького земства», громадським активістам, які взялися за порятунок унікальних зразків національного архітектурного модерну – столітніх земських шкіл, що були створені за проектом Опанаса Сластіона, хочу повідомити важливу новину.

Отож, всім учасникам наших походів, наших битв із мародерами й грабіжниками, всім журналістам усіх центральних і регіональних каналів і сайтів, які їздили по тих кущах за нами, всім жителям тих сіл, які виходили на толоку й розчищали знайдені нами шедеври, всім художникам, що малювали їх, всім фотографам, які знімали, всім, хто не пошкодував свого труда й не просив за нього грошей – а помагав нам, реставрував, відкривав архіви, збирав старі фото й ділився, усім друзям – і в Україні, й у США. Окремо – сім’ї Опанаса Сластіона, знайденій нами в Денвері, штат Колорадо – повідомлення історичної ваги: Вчора Школи Лохвицького земства запросили прийти в Управління охорони культурної спадщини Міністерства культури. Так от. Там зібралася експертна рада – і на столі лежали документи, які виготовила на наше замовлення «Майстерня архітектора І. Бикова».

<nbsp;>

 

Тепер дивіться картинку – усі ці неймовірні столітні Школи визнані пам’ятками культурної спадщини місцевого значення з рекомендацією надати статус національних.

Що це значить?

  1. Що ми будемо не лише поминати нашу печальну пам’ять, чим уже переповнене наше сьогоднішнє життя, – а будемо й святкувати нашу велику історію, без якої завтрашнього дня не побудуєш.
  2. Дякуємо Олександру Єпіфанову, керівнику Управління, що підхопив нашу ідею,захопився нею, взяв ящик із Школами й поніс до експертів.
  3. Дякуємо Експертній раді за кожне сказане слово й життєстверджуюче рішення.
  4. І – ура! Ми довго йшли – і прийшли в точку, де зустрічаються бажання й можливості.
Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-21 11:33 :20