Новини » Світ 29 березня, 2018, 10:18
Отруєння Скрипаля: ще три країни викликають своїх послів у Росії для консультацій
Фото: EPA-EFE/NEIL HALL
Фото: EPA-EFE/NEIL HALL

Словаччина, Люксембург та Мальта вирішили не висилати російських послів зі своїх країн, натомість провести з ними «політичні консультації».

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Словаччина приєдналися до об’єднаного фронту Заходу проти Москви у зв’язку з отруєнням у Великій Британії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки. Міністр закордонних справ країни Мирослав Лайчак 28 березня повідомив, що країна викликає свого посла у Росії. Лайчак назвав цей крок «серйозним», оскільки Словаччина упродовж чверті століття жодного разу не викликала російського посла.

Аналогічне рішення ухвалили у середу Люксембург та Мальта. Всі три країни вирішили не висилати послів зі своїх країн, але провести з ними «політичні консультації».

Водночас міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайссль 28 березня повідомила телеканалу ORF-2, що Відень не буде, ані висилати російських дипломатів, ні викликати свого посла в Росії. Але вона додала, що Австрія підтримує рішення ЄС з цього приводу, висловивши солідарність з Великобританією.

Постійний представник Росії в ОБСЄ 28 березня заявив, що масова висилка російських дипломатів західними країнами створила «небезпечний прецедент колективного покарання нації, вина якої не доведена».

Вже щонайменше 28 країн вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на отруєння 4 березня нервово-паралітичною речовиною колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля і його дочки у британському Солсбері. Лондон і його союзники звинуватили Москву в отруєнні, але Кремль неодноразово заперечував причетність Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 01:23 :43