Новини » Політика

Ілля Пономарьов: У Нормандському форматі нема сил, зацікавлених у реальному припиненні війни

ZIK

Нормандський формат є малоефективним. Там немає таких сил, які були б зацікавлені в реальному припиненні цієї війни.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив депутат Держдуми Росії у 2007-2016 роках Ілля Пономарьов.

Гість програми зауважив, що учасники «нормандської четвірки» завжди говорять про режим припинення вогню. Ілля Пономарьов каже, що це їхня постійна позиція

«Але тут я погоджуся із пані Геращенко, що ніколи це не виконувалося. Адже кожного дня гинуть люди, вони досі гинуть. Так, це добре, що не має таких запеклих боїв, танкових атак, але обстріли є щоденно», – зазначив Пономарьов. 

Тому, додає гість програми, можна оговорити про те, що Нормандський формат є малоефективним та не сприяє вирішенню конфлікту на Донбасі.

«Він є неефектним, бо там не має таких сил, які були б зацікавлені у реальному припиненні цієї війни», – вважає колишній депутат.

Водночас Пономарьов зауважив, що потрібно йти дальше і виходити за рамки  Мінського процесу.

«Необхідно наближатися до того формату, що було передбачено Будапештським меморандумом, де надавалися гарантії цілісності України. І от ця лінія переговорів із Волкером щодо миротворців – це реальний шлях до врегулювання ситуації. А до  перемир’я може закликати будь-хто. Це прекрасні заклики. Так, як і заяви про обмін полоненими. Але у повному обсязі ці заяви ніколи не реалізуються», – підкреслив Ілля Пономарьов.

Loading...