Новини » Економіка 29 березня, 2018, 17:43
Чесний бізнес рівноцінно з державою зацікавлений у якісному будівництві, – Кудрявцев
<nbsp;>

Для ефективного розвитку будівельна галузь потребує зміни формату контролю за будмайданчиками.

Про це повідомив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев під час зустрічі з головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою та провідними будівельними компаніями регіону.

Олексій Кудрявцев зазначив, що на законодавчому та практичному рівнях створено умови для розвитку галузі та нарощування обсягів будівництва. Зокрема, впорядковано та спрощено дозвільні процедури, усунуто можливості для зловживань декларативним принципом та загальмовано появу нових незаконних будівництв. Важливим напрямком стала і зміна підходів у роботі органів архбудконтролю із суб’єктами містобудування.

<nbsp;>

Такі комплексні заходи дійсно демонструють позитивну динаміку. «Сьогодні ситуація дуже суттєво змінилась у системі держархбудконтролю. Минулого року ми ввели 84 нових виробництва на території Львівщини. Сьогодні маємо в супроводі 502 різних інвестиційних проекти. Це показує, що люди хочуть і мають можливість розвивати індустрію, виробництво. А виробництво не можливе без якісних змін у сфері будівництва. Ті пропозиції, які Держархбудінспекція ініціює перед Урядом та Верховною Радою, для того, щоб врегульовувати ситуацію, насправді, є позитивним кроком вперед. Окрім того, сьогодні ми маємо фаховий склад держбудконтролю на Львівщині, що готовий до співпраці з бізнесменами», – зазначив Олег Синютка.

За словами Олексія Кудрявцева, на часі наступні заходи в реформуванні галузі – це зміна формату контролю за будівництвом, який має своєчасно надавати забудовникам інформацію про допущені помилки, а державі інструменти для запобігання неякісним будівництвам на ранніх етапах. Діючий порядок не забезпечує виконання цих завдань. При формуванні плану перевірок на рік важко спрогнозувати, на якій стадії перебуватиме об’єкт – початковій чи завершальній. Тож, непоодинокі випадки, коли через пізнє виявлення порушень, фактично усунути їх на об’єкті неможливо.

«Ми пропонуємо змінити систему держархбудконтролю, заклавши в неї нові принципи взаємодії із суб’єктами містобудівної діяльності. Зокрема, на перше місце потрібно поставити не каральні функції, а консультативну підтримку та партнерську взаємодію з бізнесом. Тобто метою контролю має стати не накладення штрафів у результаті виявлених порушень, а спільна робота для їх запобігання. Реальним кроком у цьому напрямку є відхід від планових перевірок та запровадження поетапного огляду робіт, а також перегляд системи застосування штрафних санкцій», – заявив голова Держархбудінспекції.

<nbsp;>

Чесний бізнес рівноцінно з державою зацікавлений в уникненні порушень та будівництві якісних і надійних об’єктів. Для забудовників, що мають намір зловживати, це шлях до унеможливлення діяльності: не отримавши засвідчення відповідності кожного етапу будівництва, ввести об’єкт в експлуатацію буде неможливо.

Під час перебування на Львівщині голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев разом з головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою також оглянув нові потужності компанії «Оліяр» – одного з провідних виробників рафінованої соняшникової олії в Україні.

«Держархбудінспекція сьогодні змінює формати і стає ближчою до забудовників та інвесторів. Ми робимо все, щоб будувались такі нові об’єкти, які дають робочі місця та демонструють нашим західним партнерам, що в країні дійсно змінюються підходи та створюються умови для залучення інвестиції», – наголосив Олексій Кудрявцев.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 00:58 :28