Новини » Економіка 28 березня, 2018, 1:25
Люди Кононенка отримали родовища літію на Донбасі, – ЗМІ

Державна служба геології та надр видала компанії «Петро-Консалтінг» спеціальний дозвіл на видобуток літієвих руд на Шевченківському родовищі літію, розташованому в Донецькій області.

Про це пишуть Наші гроші.

Фірма отримала спеціальний дозвіл на 20 років, станом на початок 2018 року родовище не розробляється.

Крім того, 2 березня Кіровоградська облрада погодила «Петро-Консалтінг» надання спецдозволу на видобуток літієвих руд ділянки Добрий, розташованого на території Добровеличківського району.

Засновниками ТОВ «Петро-Консалтінг» значаться Олег Большаков зі Львова та Микола Єсипенко з Києва. Керівником фірми є Ігор Коломієць.

У держреєстрі Мін’юсту у «Петро-Консалтинг» вказано номер телефону, який збігається з номером телефону компанії «Чарівний маєток».

Засновником цієї фірми є Тарас Ігнащенко, син Володимира Ігнащенка – радника міністра енергетики Ігоря Насалика.

Володимир Ігнащенко курирував роботу конкурсної комісії з відбору інвестора з видобутку сланцевого газу на Юзівській площі в Донецькій і Харківській областях.

Володимир Ігнащенко прописаний в Києві в сусідній квартирі з нардепом Ігорем Кононенко на вул. Рейтарській в Києві.

У 2016 році журналісти зафіксували Ігнащенка серед тих, хто зустрічав Кононенка в аеропорту «Жуляни».

Ще однією ланкою, що зв’язує осіб, які мають намір добувати літій і сланцевий газ в Україні, є юрист Юлія Артюшенко. Раніше вона працювала в Мінекології. За даними її декларацій, вона також працювала в ТОВ «Надра Юзівська», а в 2017 році одночасно за сумісництвом також в «Петро-Консалтінг».

Тарас Ігнащенко є співзасновником ТОВ «Київбіоенерго» разом з Артемом Коваленком та Ігорем Гладковським – сином Олега Гладковського, першого заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони України, бізнес-партнера Петра Порошенка.

Телефон, який є спільним для «Петро-Консалтінг» і «Чарівний маєток», також вказано у ТОВ «Надрагазнафта-Консалтинг» і ТОВ «Фрі-Енерджі Генічеськ».

Засновником ТОВ «Фрі-Енерджі Генічеськ» є кіпрська компанія «Келдіма Лімітед», бенефіціарним власником якої є Василь Хмельницький, екс-нардеп, мажоритарний акціонер девелоперської компанії UDP.

Раніше директор інституту геології КНУ ім. Тараса Шевченка Володимир Михайлов розповів, що ресурси оксиду літію в Україні досягають 500 тис. тонн.

Найбільшими споживачами літію є скляний і керамічний області – близько 31%. Виробництво акумуляторних батарей споживає 23% літію.

Читайте також: Опинилися між двох вогнів: військовий експерт розповів, хто оплачує війну на Донбасі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 07:46 :38