Хуг в окупованому Луганську закликав оголосити «Великоднє перемир’я»

Фото: REUTERS

Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Александр Хуг закликає усі сторони на Донбасі втілити домовленості щодо поновлення зобов’язань щодо дотримання режиму перемир’я на Донбасі, і зокрема, напередодні Великодніх свят.

Про це він повідомив на брифінгу в окупованому Луганську, – передає УНІАН.

Він нагадав, що Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі оголосила про поновлення зобов’язань дотримуватися режиму припинення вогню з 30 березня.

«І замість того, аби наближатися ближче одна до одної, проводити навчання та ротацію, застосовувати важке озброєння, сторони могли би тепер скористатися відносним затишшям для втілення угод в повному обсязі», – наголосив Хуг.

«Це можливість для того, щоб цивільна логіка почала переважати, і щоб воєнна логіка зникла», – підкреслив він. Також Хуг зазначив, що вже завершуються четверта зима, відколи триває конфлікт на Донбасі. «Цивільне населення з обох сторін лінії розмежування прагне, аби тепер конфлікт припинився з початком весни. Вони хочуть повернутися до нормального життя, вони хочуть доглядати за своїми садами, саджати овочі, доглядати за своїми квітами», – заявив Хуг.

Читайте також: Населення Донбасу мріє про повернення в Україну і не відчуває провину за «Путін, введи…»

«І це залежить від нас і також вас, щоб закликати сторони дозволити цивільному населенню мати спокій, захист і безпеку, і дозволити їм жити нормальним життям, яке вони мали чотири роки тому», – сказав перший заступник голови спостережної місії ОБСЄ.

Читайте також: «Руки опускаються від безсилля і злості»: Роман Цимбалюк опублікував лист з окупованого ДонбасуLoading...