Новини » Політика 27 березня, 2018, 9:39 блоги
ЄС має вдарити в ахіллесову п’яту Росії – в експорт нафти і газу
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України

Україна солідарна зі світом! Водночас, аби уникнути нових трагедій, терактів, знищення пасажирських літаків та хімічних атак, потрібно діяти рішучіше в протидії російській світовій агресії.

Нові європейські санкції повинні включати:

  • безпрецедентну в історії ЄС перевірку здатності економіки ЄС функціонувати в умовах мінімізації імпорту нафти, нафтопродуктів та природного газу, задіявши 90-денні стратегічні нафтові резерви;
  • поступове заміщення російської сирої нафти, нафтопродуктів, природного газу та імпорту вугілля в ЄС з неросійських джерел;
  • відмову від російської проектів транзитних газотранспортних систем, подібних до проекту «Північний потік».

Компанія» Газпром «технічно не в змозі самостійно реалізувати проект, оскільки ніколи Росія не мала і не має технологій глибокої прокладки морського трубопроводу. У цьому контексті важливо, щоб США застерігали європейські компанії, які є потенційними підрядниками «Газпрому», про те, що вони підпадають під режим санкцій, якщо вони беруть участь у виконанні робіт з будівництва морського газопроводу.

Експорт нафти і газу є ахіллесовою п’ятою Росії, оскільки її інфраструктура глибоко пов’язана з європейським ринком. ЕU-28 є головним імпортером російської енергетичної сировини – нафти і її нафтопродуктів, природного газу, вугілля та електроенергії. Таким чином, вплив на енергоінфраструктури РФ може бути використано для стримування російської агресії.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 15:47 :25