Новини » Суспільство 27 березня, 2018, 22:16
Військовим оновлюють раціон, з держбюджету виділять 3,5 мільярди гривень
ZIK
ZIK

У 2015-му Міністерство оборони почало реформувати раціон українських військових. Відтоді їсти за новим меню почали у 23-х військових частинах, а це майже 23 тисячі людей. Реформування триває досі.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» (в ефірі телеканалу ZIK).

У списку продуктів для військовослужбовців Радянського Союзу хліб першого та другого сортів, сухарі печиво, мед, жодних молочних продуктів. Для українських військових цей список змінили лише три роки тому. До меню добавили сир, молоко, сметану, нові види м’яса та риби. Таким чином список із сорока продуктів виріс до чотирьохсот.

«У 2018 році на нову систему харчування ми переводимо ще 50 частин, де харчується близько 47 тисяч військових. Тобто вже до кінця року за новим раціоном харчуватиметься близько 70 тисяч бійців», – запевнив генерал-майор ЗСУ Микола Куклюк.

Це складе 60% від загальної кількості осіб, що мають право на харчування у ЗСУ. Та найголовніше Міноборони купуватиме у компаній не продукти, а послуги. Тобто компанія-партнер не лише забезпечуватиме військові частини продуктами, але й відповідатиме за якість страв та їхню різноманітність. Разом із дієтологом журналісти ZIKу вирішили перевірити, чи дійсно реформа принесла зміни в тарілки військових.

«У попередньому раціоні не було уточнено, які саме м’ясо та риба повинні бути, там розписано лише їх кількість. Натомість у новому раціоні значно більше конкретики», – зазначила лікар-дієтолог Катерина Павлова.

Позитивним у оновленому списку є й фрукти та ягоди, варіація сортів птиці та каш. Але в розширену переліку продуктів дієтолог знайшла і некорисні продукти.

«Мабуть, я б забрала з раціону вафлі, печиво та маргарин. Ці продукти є зовсім не обов’язковими, їх можна прибрати без жодних проблем», – запевняє дієтолог.

У цьогорічному бюджеті Міністерства оборони на продовольче забезпечення передбачено 3,5 мільярди гривень. Окремо профінансують і ремонт їдалень та закупівлю нового кухонного обладнання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 00:36 :52