Новини » Політика

Віталій Титич: Дії Вищої кваліфікаційної комісії суддів не відповідають закону і здоровому глузду

ZIK

Ті документи і та інформація, що ми надали, дають підстави стверджувати про невідповідність дій Вищої кваліфікаційної комісії суддів закону України і здоровому глузду.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив співкоординатор Громадської ради доброчесності Віталій Титич, коментуючи рішення ГРД припинити кваліфікаційне оцінювання суддів.

Гість програми розповів, що Громадська рада доброчесності виконувала повноваження навіть не Вищої кваліфікаційної комісії, а повноваження НАЗК, НАБУ, СБУ та податкової служби. А та інформація, яку надавала ГРД, за словами Віталія Титича, використовувалася не в цілях того, що передбачено законом України.

«Інформація, яку ми надавали, вона використовувалася у зовсім інших цілях. Наприклад, якщо ВККС потрібно було провести якусь кандидатуру, то вона проходила повз будь-яких наших висновків, якими б вони не були і чим би вони не були аргументовані. Але, якщо певна кандидатура не задовольняла тих осіб, які керували цим процесом, вона «вилітала» і умовно цій людині говорили, що був негативний висновок Громадської ради доброчесності. Це аж ніяк не відповідає дійсності»,– каже Віталій Титич.

Відтак, додає гість програми, можна говорити про те, що ГРД було використано.

«І це навіть не моя думка. Чимало суддів, які «вилетіли» із цього конкурсу гуртуються, спілкуються із нами і просять нас це озвучити. Ми ж кажемо, що ми ніколи цього не приховували»,– підкреслив Титич.

Він додав, що Громадська рада доброчесності звернулася до правоохоронних органів та до міжнародних партнерів України щодо незаконних дій ВККС.

«Ми звернулися до міжнародних партнерів України та до донорів, які підтримують ВККС і спонсорували процедуру обрання суддів до ВККС. Вже є їхня реакція. І ті документи і та інформація, що ми надали, дають підстави стверджувати про невідповідність дій Вищої кваліфікаційної комісії суддів закону України і здоровому глузду»,– зазначив Віталій Титич.Loading...