Новини » Події

Від початку року на Донбасі зафіксовано понад 10 тис. випадків порушення перемир’я, – ОБСЄ

Александер Хуг

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) зафіксували понад 10 тисяч випадків порушення режиму припинення вогню на лінії зіткнення на Донбасі від початку 2018 року.

Про це повідомив перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Із 1 січня по 23 березня СММ зафіксувала більше ніж 10 100 порушень режиму припинення вогню. Зокрема, 1100 випадків застосування озброєння біля лінії зіткнення в Луганській області, з яких 135 випадків застосування реактивних систем залпового вогню», – заявив А.Хуг у вівторок журналістам.

Він зазначив, що «найбільш постраждалим районом від бойових дій є район Попасної та Первомайська, на який припадає близько 75% від усіх порушень режиму припинення вогню».

Спостерігачі місії на регулярній основі фіксують озброєння, розміщене у порушення лінії відведення по обидві сторони від лінії зіткнення на Донбасі.

«За цей же період (з 1 січня по 23 березня) СММ зафіксувала понад 80 одиниць озброєння, розміщених у порушення погоджених ліній відведення по обидві сторони від лінії зіткнення», – уточнив А.Хуг.

«Підтвердження прихильності припиненню вогню є можливістю для того, щоб відвести це озброєння, для того, щоб відвести сили і засоби. Цю можливість не можна упускати», – додав заступник глави місії ОБСЄ.

 Loading...