Новини » Світ 27 березня, 2018, 16:17
Цілком імовірно, що Росія могла втратити контроль над хімічною зброєю, – Мартиненко
ZIK
ZIK

Полоній в організмі Олександра Литвиненка виявили випадково. Якщо б цього не сталося, то це б не спричинило резонансу і лікарі просто констатували б звичайну версію про смерть. Якщо ж говорити про спробу отруєння Сергія Скрипаля та його дочки, то все відбулося дуже демонстративно, але поки не до кінця зрозуміло для чого.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив генеральний директор інформагентства «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненка.

«Якщо говорити про те, чи отруєння Віктора Ющенко, Олександра Литвиненка  і Сергія Скрипаля можна пов’язати в один ланцюг в контексті поведінки Кремля, то насправді отруєнь було значно більше і далеко не всі з них були політичними», – сказав Мартиненко.

Адже, за його словами, раніше знищували людей, які також займалися бізнесом, зокрема, Івана Ківеліді, якого отруїли препаратом «Новичок» у 1995 році. Тобто тією ж хімічною зброєю, якою хотіли вбити Скрипаля у Великій Британії. 

«Саме випадок Ківеліді можна назвати абсолютним бізнес-терактом. Тому, коли Велика Британія каже про те, що Росія могла втратити контроль над розповсюдженням хімічної зброї, то я теж не виключаю такої версії. Адже незважаючи на те, що Литвиненка і Ющенка отруїли приблизно в один період, усе мені здається, це різні історії. Хоча б через те, що Віктор Ющенко на щастя живий і сьогодні виглядає досить непогано, хоча пережив багато», – прокоментував він.

Також він сказав про те, що Литвиненко в медійному просторі був небезпечнішим для росіян, аніж, наприклад, Ющенко.

«Полоній, який знайшли в організмі Литвиненка, виявили випадково. Бо якщо б цього не сталося, то це б не викликало такого резонансу і тоді була б звичайна версія про смерть», – розповів Мартиненко.

Якщо ж говорити про спробу отруєння Сергія Скрипаля та його дочки, то це було зроблено абсолютно відкрито, але поки не до кінця зрозуміло для чого.

«Те, що сталося у Солсбері, було зроблено на вулиці, у дуже демонстративній формі. Адже зрозуміло, що речовину, якою отруїли – знайдуть. Тому мені здається, що тут працювала інша логіка: зробити демонстративну історію. Бо отруєння Литвиненка було ліквідацією людини, а Скрипаля – демонстрацією. Звичайно, я не знаю, хто давав команду – Путін чи якісь парамілітарні структури, але демонстративний характер є очевидним.  Навіщо це було зроблено, дуже важко сказати. Можливо, дійсно хтось зацікавлений в Росії у ескалації напруги. Адже будемо реалістами, в оточенні російського керівництва є дуже багато людей, які хотіли б повоювати у будь-якій сфері – як дипломатичній, так і економічній», – зазначив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 17:05 :08