live
Новини » Політика

Рішення про видворення дипломатів РФ міг продиктувати хтось із-за меж держави, – Бузаров

ZIK

В Адміністрації Президента чітко прослідковується неузгодженість дій щодо видворення за межі країни російських дипломатів. Тому, ймовірно, це було ситуативне рішення, або ж Петро Порошенка до нього підштовхнув хтось ззовні держави.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Андрій Бузаров.

Він наголосив: в Адміністрації Президента існує значна неузгодженість дій, яка стала помітною у позиції щодо видворення російських дипломатів. Зокрема, ще напередодні віце-спікер парламенту Ірина Геращенко заявляла, що Україні не потрібно підтримувати пропозицію Великої Британії щодо видворення за межі держави представників російських посольств. Та вже після цього на сайті Президента повідомили, що у відповідь на хімічну атаку в Солсбері Україна таки видворить 13 російських дипломатів.

«Тобто, ще 25 березня Ірина Геращенко написала, що видворення російських дипломатів стане перешкодою для визволення наших політв‘язнів, а 26 березня Президент заявив, що ми таки висилаємо цих громадян. А в МЗС взагалі сказали, що ці дипломати, можливо, були представниками спецслужб. Тому мені незрозуміло, чому їх не вислали раніше та чому присутня така неузгодженість у словах Президента та Ірини Геращенко», – зазначив Бузаров.

Тож експерт припускає, що на цю ситуацію вплинув «хтось ззовні» країни.

«Адже раніше цієї позиції ще не було, як і мотиву. Тому це або ситуативне рішення, або хтось ззовні подзвонив Президентові та порадив так зробити», – вважає Бузаров.

Експерт підкреслив: така позиція є взагалі незрозумілою. Мовляв, війна із Росією триває уже чотири роки, однак лише зараз держава взялась за дипломатів, які, можливо, співпрацюють із російськими спецслужбами.

«Чому цього не зробили раніше, не розірвали дипломатичні відносини? Сам же Президент України не має відповідної позиції щодо цього», – вважає Андрій Бузаров.

 Loading...
Loading...
Loading...