Ракета Маска утворила в іоносфері Землі величезну діру, – вчені

Після того, як відбувся успішний запуск ракети-носія Falcon 9 від SpaceX, в іоносфері Землі тимчасово утворилась величезна діра.

Про це пише Ars Technica.

Так, часто ракети змінюють траєкторію руху після запуску і летять не вертикально вгору, а майже паралельно поверхні Землі. Це потрібно для зменшення тиску на ракету. Однак, під час запуску ракета SpaceX Falcon 9 не виконала такого маневру.

Falcon досягла висоти 300 км приблизно через 5 хвилин, і через її вертикальний рух вона створила не традиційну V-подібну хвилю, а гігантські кругові ударні хвилі. Вони розтяглись на більш ніж на 1,8 мільйона квадратних кілометрів (це як 3 території України).

Тож вчені з Тайванської університету провели комп’ютерну симуляцію ракетних пусків, та зробили висновок, що ракета під час руху за вертикальною траєкторією спричиняє набагато більші атмосферні коливання.

Іоносферна діра, яка з’явилася через 13 хвилин після запуску, потенційно мала велике значення для систем GPS. Це спричинило метрову помилку в програмах GPS-навігації.

Це не стало серйозною похибкою. Однак, експерти переконані, що частіші і потужніші запуски з такими порушеннями можуть значно спотворити GPS-навігацію.

Читайте також: Врятувати людство: з далекого 3300 року прибув чоловік з нерадісними новинами

Loading...