Новини » Політика 27 березня, 2018, 11:58
Миротворча місія ООН на Донбасі триватиме від трьох до п’яти років, – Жданов
ZIK
ZIK

Миротворчі війська ООН допоможуть вирішити україно-російський конфлікт. Вони зможуть витурити з нашої території ворога, а також відновити інфраструктуру міст. Цей процес триватиме, щонайменше, три роки.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» сказав військовий експерт Олег Жданов.

«Миротворча місія – це один із способів вирішення конфлікту на Донбасі. Щоправда, слід зважати на мандати військових, які можуть зайти на територію. Конфлікт полягає у тому, що РФ погоджується на миротворців лише по лінії розмежування, ми ж наполягаємо, аби вони були по всьому російсько-українському кордоні», – коментує військовий експерт.

Олег Жданов переконаний, що Україна може відстояти свою позицію щодо миротворців.

«Для цього нам треба визначитися з тим, що відбувається на сході – війна чи збройний конфлікт. Крім цього, маємо подати заявку, прописати проект-резолюцію, розпочати асоціацію з постійними членами Ради Безпеки ООН. І якщо визнаємо РФ стороною конфлікту, то маємо можливість відсторонити її від питання миротворців», – пояснює військовий експерт.

Олег Жданов вважає: Україна досі не визнала Росію агресором, бо на це нема політичної волі. Очевидно, владі вигідна війна.

«Представники української влади дуже добре себе почувають на своїх позиціях. Наша війна прибуткова і вигідна їм. Адже ми постійно просимо про допомогу, йдуть контрабандні потоки, серед яких і зброя», – нагадує військовий експерт.

Олег Жданов підкреслив: перегрупування Південного військового округу Збройних сил Росії відбувається біля наших кордонів і Криму, а це не віщує Україні нічого позитивного.

«Щодо Донбасу агресор не ухвалюватиме різких рішень. Втім, переформатування військ РФ є реальною небезпекою. До цього треба адаптуватися. Додам, що на нашому східному кордоні формується восьма і двадцята польові армії, так звані «армії резерву». Вони готуються для наступу. РФ вибудовує оборону вздовж усього свого західного кордону», – звертає увагу військовий експерт.

Олег Жданов зобразив найоптимістичніший сценарій військ ООН на території України.

«Вони заходять на Донбас і дають час незаконним формуванням покинути територію. Далі вони обеззброюють всіх людей. Також війська можуть ліквідувати того, хто відмовляється віддати зброю. Далі роль місцевих рад беруть на себе тимчасові міжнародні адміністрації. Вони встановлюють інфраструктуру і формують громадську думку для виборів. Після них відбувається передача влади, а війська ООН покидають територію. Такий період триває від трьох до п’яти років. Таким був досвід Югославії», – розповів військовий експерт. 

Читайте також: Експерт розповів, чим загрожує Україні введення миротворців

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 20:17 :35