Новини » Політика 27 березня, 2018, 9:29
Бойові дії на Донбасі не є перешкодою для вступу України в НАТО, – Ірина Фріз
Ірина Фріз. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН
Ірина Фріз. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН

Уявлення про те, що Україна не може вступити в НАТО, поки на її території тривають бойові дії, помилкове.

Про це заявила голова Постійної делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Ірина Фріз сьогодні у Львові на брифінгу перед відкриттям семінару на тему «Україна-НАТО: формула безпеки», передає кореспондент ІА ZIK.

«Чіткої заборони на вступ в НАТО для країни, яка має на своїй території конфлікт, не існує. До ЄС – так. До НАТО не існує прямої заборони», – сказала вона.

Народний депутат Оксана Юринець при цьому нагадала, що в Бухаресті було прийнято рішення про те, щоб засідання Парламентської асамблеї НАТО навесні 2020 року провести в Києві. «Це вперше в історії України. Як правило, такі асамблеї не відбуваються просто так», – сказала вона.

Ірина Фріз долала, що це буде якраз в країні, яка перебуває у стані військового конфлікту з найбільшою армією на контенті.

«Тому я думаю, що це не лише прояв довіри до нашої держави і підтримка наших прагнень щодо євроатлантичної інтеграції, а й конкретний жест стосовно того, що Україна справді здатна бути надійним та послідовним партнером Альянсу», – заявила голова Постійної делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО.

Водночас вона не стала прогнозувати, коли можливий вступ України до НАТО.

«Якщо ми будемо якісно проводити реформи і відповідати всім вимогам, які ми маємо виконати, і зобов’язанням, які взяли на себе, то ми одразу будемо мати перспективу вступу. Ми повинні в першу чергу зараз фіналізувати процес отримання Плану дій щодо членства. Лист від Президента на генерального секретаря НАТО спрямовано, ми очікуємо відповіді від Альянсу, що структурує наші подальші реформи. І від річної національної програми ми перейдемо дійсно до ПДЧ, який є містком до членства безпосередньо в Альянсі», – зазначила Ірина Фріз.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 08:50 :40