Новини » Політика Читать эту новость на русском

Після появи на Донбасі миротворчої місії можна буде залучити сили Нацгвардії, – Лапін

ZIK

У контексті резолюції, зареєстрованої в ООН, миротворчий контингент має зайти на українсько-російський кордон. Наші партнери зможуть відправити лише 20-30 тисяч миротворців, а цього не достатньо аби закрити всю окуповану територію. Тоді можна залучити сили Нацгвардії, аби вони виконували поліцейські функції.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Ігор Лапін.

«У контексті резолюції, зареєстрованої в Раді безпеки ООН, миротворчий контингент має зайти на російсько-український кордон. Після того силами, в тому числі Нацгвардії, потрібно посилити цей контингент і проводити поліцейську місію на території, яка зараз непідконтрольна Україні.

Ми доб'ємося того, що на окуповані території перестане йти жива сила супротивника разом з «військово-гуманітарними» вантажами. Вся нечисть, яка зараз на Донбасі, повернеться назад в Росію разом з регулярними силами РФ. Тоді силами Нацгвардії можна буде вирішувати всі поліцейські функції», – розповів пан Лапін.

За словами нардепа в Україні багато військових садять за те, що в 2014 році незаконно когось з прибічників сепаратистів затримали, чи закрили в підвал. Це не була їх функція, але якщо прийдуть миротворці, то цим може зайнятись Нацгвардія.

Крім того, гість програми нагадав, що якщо подивитись досвід Косово, то миротворчий контингент там складав близько 60 тисяч.

«Звичайно, що до нас не відправлять 100 тисяч людей, вони готові відправити 20-30 тисяч. Така кількість миротворців не зможе накрити всю територію Донбасу, але вони можуть взяти під контроль кордон.

Якщо миротворці закриють кордон, то ці всі чинники відбудуться і тоді вже можна проводити зачистку, кого в тюрму, кого люструвати. Я думаю, що це питання вирішить в такому контексті», – констатував Ігор Лапін.Loading...