Новини » Економіка 26 березня, 2018, 22:10
Кожен медзаклад повинен купувати лише необхідні йому медикаменти із спеціального Нацпереліку, – МОЗ
ZIK
ZIK

Хоча й у Міністерстві охорони здоров’я не внесли до Національного переліку медикаментів сучасні препарати для лікування онкохворих, це не означає, що лікарня не може їх придбати. Держава дозволяє купувати ліки поза цим списком. У МОЗ наголошують: якщо ж регіональні лікарні відмовляються від закупівлі препаратів, це саботаж.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканлі ZIK.

Онкохвора Ольга Фещенко розповідає: діагноз рак молочної залози їй поставили ще у 2012 році. Тоді хвороба була уже на третій стадії. Щоб врятувати своє життя жінці довелося продати бізнес, адже лікування коштувало 60 тисяч євро. Усе доводилось купувати за власний кошт.

«У мене була операція, курс хіміотерапії. У нашій родині я – третя онкохвора. Мої батьки і старший брат померли», – каже Ольга.

Загалом ж в Україні – більше як мільйон онкохворих, щодня від хвороби помирають 250 осіб. У пацієнтських організаціях ж переконані: статистику можна виправити. Однак Міністерство охорони здоров’я не внесло до Національного переліку медикаментів сучасні препарати для лікування онкології та інших смертельних хворіб. Тому усі витрати на лікування лягли на плечі самих пацієнтів.

«Сьогодні до переліку не увійшов жоден сучасний засіб для лікування раку», – зазначає засновниця спільноти «Онкобудні» Людмила Пухляк.

Частину препаратів закуповували через місцеві бюджети, та після підписання постанови Кабміну №180 можливості регіонів обмежили.

«Якщо буде закуплено усе по Нацпереліку, тоді на залишкові кошти регіони можуть придбати ліки, які не увійшли до цього списку», – пояснює редактор сайту Оnco.com.ua Лідія Гудз.

Водночас МОЗ оприлюднило роз’яснення, де йдеться, що лікарні не мають замовляти сто відсотків від обсягу необхідних препаратів та ще й одразу на весь рік, а – самостійно обирати найбільш зручний для них формат закупівлі медикаментів.

Загалом ж список містить 427 позицій, та це не означає, що медзаклади зобов’язані мати увесь перелік цих препаратів. Кожна лікарня чи підрозділ повинні обрати лише ті медикаменти, що стосуються їхнього профілю та необхідні саме для їхніх пацієнтів.

Підтримує позицію МОЗ і Ольга Фещенко. Вона створила власну організацію та допомагає онкохворим. Жінка переконана: нестача ліків – це провина не Міністерства, а уряду. Адже бюджет, виділений на препарати – мізерний.

«Із цих коштів МОЗ не здатне забезпечити всіх хворих. Ми ж не можемо забрати гроші від одних пацієнтів, щоб віддати іншим. Тому крок за кроком вирішуємо це завдання», – каже пані Ольга.

У профільному Міністерстві ж наголошують: держава не забороняє купувати медикаменти поза Нацпереліком. Якщо ж регіональні лікарні відмовляються від закупівлі препаратів, це саботаж.

Читайте також: МОЗ роз’яснює процедуру укладання декларацій щодо надання медичних послуг

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 03:38 :56