Новини » Політика 25 березня, 2018, 2:00
Відтермінування закону про освіту нічого не змінить, – представник угорців Києва

Відтермінування введення в дію «мовної статті» закону «Про освіту» нічого не змінить, він залишиться асимілятивним по відношенню до угорців, які проживають в Україні.

Про це розповів заступник голови Київського товариства угорців Тібор Томпа в ефірі Громадського радіо.

«Нічого не змінюється і з відтермінуванням – замість трьох років буде п’ять. Але й надалі угорська громада вважає, що на сьогоднішній день цей закон є асимілятивним і буде зруйнована вся та освітня програма, заклади, чим володіють угорці», – зазначив один із керівників товариства.

Він підкреслив, що угорці в цьому плані унікальні: «Єдина національна меншина в Україні, яка має всі освітні заклади на всіх щаблях освіти - починаючи від ясел дитсадків до вищого навчального закладу. Це на сьогоднішній день закон фактично повністю зруйнує».

За словами Томпи, найбільша проблема у цьому питанні, що Міністерство освіти, відповідні органи не консультуються з угорською громадою, як не консультувалися з нею перед прийняттям цього закону.

«Я вважаю, в першу чергу потрібно спілкуватися, налагодити взаємовідносини з угорською громадою, з громадянами України, з відповідними фахівцями, педагогами на Закарпатті, в Києві», – сказав він.

Як повідомлялося, новий український закон про освіту набув чинності 28 вересня 2017 року. Його норма щодо державної мови освіти викликала критику в деяких колах в Україні і за кордоном, зокрема Угорщині.

Перехідні положення закону передбачають поступове збільшення кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою.

Будапешт побачив у цьому порушення прав угорської меншини.

Київ ці звинувачення відкидає.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-17 17:41 :33