Новини » Політика 24 березня, 2018, 14:28
Путін сам себе заганяє в ізоляцію, – Чубаров

22 березня Верховна Рада ухвалила постанову про визнання нелегітимними виборів президента Росії в анексованому Криму. На думку нардепа, глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, це крок до посилення ізоляції президента РФ Володимира Путіна.

Про те, як глава Кремля сам заганяє себе в таку ізоляцію і за якої умови Україна зможе повернути окупований півострів, Чубаров розповів «Апострофу».

«Ми не могли не відреагувати (на незаконні «вибори Путіна» на півострові, – «Апостроф»), бо Крим – це наша територія. Було два підходи. Перший – визнати нелегітимними повноваження знову обраного президента Росії та закликати світових лідерів також виходити з цього. Але після довгої дискусії ця постанова отримала ту форму, яку ми обрали – незаконні вибори на території Криму є юридично нікчемними, не несуть жодних правових наслідків і ставлять під сумнів легітимність президента Росії», – зазначив Чубаров.

За його словами, формулювання «ставлять під сумнів легітимність президента Росії» теоретично та й практично дає українським дипломатам і посадовцям можливість працювати з партнерами на те, щоб якомога більше ізолювати Путіна.

«Я про це говорив у своєму виступі в Раді, коли це питання обговорювалося. Я сказав, що шкода, що зняли перший варіант, де пропонувалося визнати Путіна повністю нелегітимним. Я збирався голосувати за цей варіант, про що й оголошував. Але компроміс у тому, що це ніяк не можна реалізувати. І, якщо чесно говорити, то низка наших партнерів, у тому числі США, Німеччина і Франція, вже привітали Путіна з обранням», – додав глава Меджлісу.

А ця постанова, яку ми ухвалили, – веде далі Чубаров, – дає нам хоч якийсь інструмент, нехай і не дуже ефективний, щоб ним користуватися. Один з моїх колег у Верховній Раді говорив, що на цю заяву мають спиратися і президент, і наші дипломати.

Далі треба спробувати підвести Путіна під все більшу ізоляцію. І це не є неможливим завданням, – запевняє політик.

«До того ж, якщо сам Путін надалі так виступатиме, то це прискорить його ізоляцію. В останні два-три тижні він нам дуже допоміг. Навіть його послання до Федеральних зборів 1 березня, а потім низка його інтерв’ю, де він шантажував світ, демонстрував нібито дуже потужні види російської зброї і договорився до того, що «якщо в цьому світі нема місця для Росії, то навіщо нам такий світ». Тобто в цій ситуації Путін сам є фактором, який вносить додаткову напругу у відносини між Заходом і Росією. Дай Боже, щоб він так і продовжував. І тоді, можливо, у західних політиків більше відкриватимуться очі, вони не наполягатимуть на діалозі з Путіним, а будуть прихильниками більш жорстких засобів тиску на Росію», – каже Чубаров.

«Подальші дії України у питанні визволення Криму? Поки світ не знайде ефективного механізму, щоб змусити Росію повернутися в межі міжнародного права, то Україна одноосібно ніяк не зможе змусити РФ піти з українських земель. Це мають бути об’єднані зусилля світового співтовариства і, в першу чергу, європейських країн. Це мають бути більш жорсткі санкції, такі як відключення SWIFT і ембарго на енергоносії. Але світ на це поки не йде», – додав Рефат Чубаров.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 18:37 :42