Новини » Світ 23 березня, 2018, 20:16
У Польщі багатотисячний протест проти запровадження нових обмежень щодо абортів

Тисячі людей приєдналися до жіночої акції протесту у Варшаві та інших польських містах у п’ятницю, протестуючи проти спроби консервативного уряду запровадити нові обмеження щодо абортів.

Про це повідомляє «Європейска правда».

У Варшаві протестувальники вийшли із плакатами: «вільний вибір» та «жінка є людською істотою», а також скандуючи гасла з вимогою свободи прийняття рішень щодо дітонародження.

Як відомо, Польща має один із найсуворіших законів про аборти в Європі, що допускає їх тільки в разі, якщо вагітність становить ризик для здоров’я для матері, або є результатом зґвалтування, інцесту або ж якщо плід деформований.

Як відомо, спроба повністю заборонити аборти в 2016 році спричинила масові акції протесту по всій країні – так звані чорні протести, під час яких жінки були одягнені в чорне. Тоді мітинги змусили уряд відмовитися від цього плану.

Повідомляється, що новий запропонований закон дозволяє аборти в тих випадках, коли життя матері знаходиться в небезпеці або коли вагітність є наслідком зґвалтування.

Однак у проекті закону сказано, що забороняються аборти, якщо плід безнадійно хворий, ослаблений чи із синдромом Дауна.

У Варшаві протестувальники прийшли до місця зустрічі впливових римо-католицьких єпископів, які закликають до подальшого посилення одного із найжорсткіших законів про аборти в Європі.

Після цього вони пішли маршем до парламенту, а пізніше почали рухатися до штаб-квартири правлячої партії Ярослава Качинського.

Комісар з прав людини Ради Європи вже висловив занепокоєння стосовно планів Польщі ухвалити закон під назвою «Стоп аборт», зазначивши, що це суперечитиме зобов’язанням Варшави у дотриманні міжнародного права у галузі захисту прав людини.

Відхилити законопроект також вимагають комісар ЄС з прав людини Нілс Мужнієкс та експерти ООН.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 01:24 :14